REKLAMA

[video] Miasto to przedsiębiorstwo. Jaki przedstawia zaskakujący projekt "Dzielnicy Przyszłość" w stolicy

Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy na stanowiska prezydenta Warszawy przemawiał dziś na zorganizowanej przez siebie konwencji.
 [video] Miasto to przedsiębiorstwo. Jaki przedstawia zaskakujący projekt "Dzielnicy Przyszłość" w stolicy
/ YT, print screen
Jaki mówił o potrzebie planowania zarządzania miastem tak, jak zarządza się firmą, o tym, że trzeba mieć wizję i kierunek rozwoju danego miasta, jego specjalizację i plan przewagi gospodarczej. Kandydat na prezydenta przedstawił projekt stworzenia XIX dzielnicy Warszawy o najniższych podatkach dla innowacji w tej części Europy. Ma to być 775 hektarów ziemi wzdłuż Wisły przeznaczonych pod innowacje i rozwój nowoczesnych technologii, części mieszkaniowej i części turystycznej - kurortu wiślanego. Będzie tam też instytucja chroniąca obszary Natura2000.

 

Skończymy z paradygmatem betonowo-szklanej pustyni (…) Jak zaczniemy w ten sposób myśleć, to nikomu nie przyjdzie do głowy, by nazwać tę dzielnicę Mordorem

- powiedział Jaki.

Funkcja wypoczynkowa dzielnicy wyglądałaby dużo bardziej estetycznie i rekreacyjnie niż obecna panorama miasta. Byłaby tu także funkcja mieszkaniowa i usługowa, kulturalna.
 

Funkcja biurowa - chcemy by Warszawa stała się pod tym względem modna

- mówił.
 

Siłą napędową tej dzielnicy byłby największy w Europie City Lab (…) Warszawa ma przebić inne tego typu dzielnice [w Europie-red.]

- stwierdził, argumentując, że dzielnica budowana od nowa daje dużo większe możliwości rozwoju i planowania niż podobne do niej małe enklawy w europejskich miastach.

Jaki zapowiedział też całkowite elektroniczne sterowanie ruchem: "To jest przyszłość, którą chcemy tu wprowadzić" - uznał. Mówił także o planach rozwoju komunikacji wodnej na Wiśle.

 
adg

źródło: TT, YT

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura