UE przyznaje się do "błędu" ws. decyzji o pomocy dla niemieckich elektrowni węglowych

Jak podaje portal Euractiv.com, KE, pod naciskiem krajów potraktowanych mniej ulgowo np. Polski, przyznała się do... błędu w sprawie pomocy dla niemieckich rezerw energetycznych. Sprawę nagłośnił też w mediach społecznościowych polski europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
 UE przyznaje się do "błędu" ws. decyzji o pomocy dla niemieckich elektrowni węglowych
/ YT, print screen


Komisja Eur. przyznaje się do „błędu” w swej decyzji dot. pomocy publicznej dla elektrowni węglowych, uprzywilejowującej węgiel niemiecki i dyskryminującej polski. Wymuszałoby to na PL zwiększone zakupy rosyjskiego gazu i działało na korzyść NordStream2

- informuje europoseł.
 

Decyzja w sprawie pomocy państwa - wydana przez Komisję w lutym - stwierdzała, że ​​wsparcie dla awaryjnego wytwarzania energii w Niemczech - głównie w elektrowniach węglowych - pozostanie "niezmienione przez przyszłe przepisy dotyczące projektu rynku energii elektrycznej" będące obecnie przedmiotem negocjacji na szczeblu UE.
Zdanie, ukryte w przypisie na stronie 20 decyzji UE, pozostało niezauważone do tej pory, ponieważ pełny tekst decyzji został opublikowany już po lutowym ogłoszeniu przez organ wykonawczy UE.

Wywołało to oskarżenia o stosowanie podwójnych standardów przez inne kraje, np. Polskę, którym nie zapewniono równoważnych zabezpieczeń

- informuje portal Euractiv.com
 


adg

źródło: euractiv.com. TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe