loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marcin Warchoł: Sędzia ze stowarzyszenia Iustitia nas pomawia
Opublikowano dnia 21.09.2018 16:45
Jeden z sędziów ze stowarzyszenia „Iustitia”, w „Gazecie Wyborczej” opisywał rzekome „grillowanie” przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości przez Izbę Dyscyplinarną SN. –To pomówienia. Przykre, że wychodzą z ust sędziego, który sam jest praktykiem i zna obowiązujący system prawny. Szkoda, że wchodzi w rolę polityka i wyręcza opozycję w tego typu deklaracjach – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marcin Warchoł, wiceminister Sprawiedliwości.

siodma9.pl

Wiceminister odnosił się również do zapowiedzi zmian w Kodeksie Karnym. – Rzeczywiście, w sprawach karnych – przeciągających się latami – pokrzywdzeni w tych postępowaniach czekają na sprawiedliwość często latami i ta reforma zakłada zlikwidowanie mnóstwa niepotrzebnych czynności, jak odczytywanie wyroku do pustej sali – sędzia z Ciechanowa odczytywał wyrok kilka godzin, a na sali nikogo już nie było – ocenił wiceminister.

Źródło: siodma9.pl
kos/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: On miłuje prawo i sprawiedliwość (psalm 33)
W najbliższą wyborczą niedzielę wierni kościoła katolickiego, jak co tydzień, udadzą się na Mszę Świętą. Stolica Apostolska w Rzymie wyznacza taki sam kalendarz czytań w całym Kościele Powszechnym. Obecnie mamy tzw. rok B czytań na niedziele. Najbliższe niedzielne czytanie przewiduje odśpiewanie/odmówienie psalmu 33 w którym mamy następujące słowa: " ...On miłuje prawo i sprawiedliwość...". Przypadek?
avatar
Jerzy
Bukowski

"Wyborczy" psalm
Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.