Prezydent: Namawiam wszystkich inwestorów z USA do zainteresowania się Polską

Stany Zjednoczone są jednym z najlepszych i najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, także w sprawach gospodarczych – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, otwierając w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Zapraszał do dalszego inwestowania w Polsce. – Jestem przekonany, że warto – zaznaczył.
 Prezydent:  Namawiam wszystkich inwestorów z USA do zainteresowania się Polską
/ prezydent.pl
Prezydent zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy z USA tworzą w Polsce 200 tys. miejsc pracy, np. poprzez oddziały swoich firm działających globalnie.

Andrzej Duda wskazywał również, że obroty gospodarcze między Polską i USA z roku na rok wzrastają. – A Polska należy do jednego z najbardziej prężnych, najlepiej rozwijających się i przodujących europejskich rynków – przekonywał.

– Namawiam wszystkich inwestorów z USA do zainteresowania się Polską, w szczególności w takich branżach jak IT i wszelkie nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że spotkacie Państwo w Polsce młodych ludzi doskonale wykształconych, ambitnych, przygotowanych, a przede wszystkim inteligentnych i gotowych do pracy – zachęcał Prezydent.

Przypomniał też, że kilka dni temu rozmawiał w Waszyngtonie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem właśnie o współpracy gospodarczej.

– Chcemy przenieść nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi, w ramach strategicznego partnerstwa, na wyższy poziom – podkreślił Andrzej Duda.
 
Zagraniczne Biura Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.
 
Biuro w Nowym Jorku jest czwarte, po Waszyngtonie, San Francisco i Los Angeles. W Stanach Zjednoczonych PAIH będzie miała największą sieć Zagranicznych Biur Handlowych – w sumie do końca roku planowanych jest sześć.
 
Obroty handlowe pomiędzy USA a Polską w okresie sześciu miesięcy 2018 osiągnęły wartość ponad 8 mld USD. Wartość polskich inwestycji w USA szacuje się na blisko 1 miliard dolarów.

Źródło: prezydent.pl
kos/k

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe