Sondaż przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku. Trzej czołowi kandydaci uzyskali po... 28% poparcia

Ciekawe wyniki sondażu zaprezentował w piątek IBRIS. Badanie przeprowadzone na zlecenie Radia Gdańsk i Telewizji Polskiej pokazało, że trzej czołowi kandydaci do objęcia fotela prezydenckiego idą łeb w łeb. Zarówno Kacper Płażyński, Paweł Adamowicz, jak i Jarosław Wałęsa mogą liczyć na 28% poparcia.
 Sondaż przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku. Trzej czołowi kandydaci uzyskali po... 28% poparcia
/ screen YT
Badanie przeprowadzono w dniach 18-21 września. Wynika z niego, że teoretycznie największe szanse na zwycięstwo ma urzędujący prezydent Paweł Adamowicz, który uzyskał 28,8% poparcia. Tuż za nim uplasował się Jarosław Wałęsa notujący poparcie rzędu 28,5%, zaś podium zamyka Kacper Płażyński. Na kandydata Zjednoczonej Prawicy głosować chce 28,4% ankietowanych.
 

Różnice są zatem tak znikome, że można w praktyce mówić o jednakowym poparciu dla wszystkich kandydatów


- konkluduje Radio Gdańsk i trudno się z tą tezą nie zgodzić. Wszystko wskazuje na to, że o wyniku wyborów zadecydują najbliższe tygodnie, gdy kampania samorządowa ruszy pełną parą. Co ciekawe, spośród osób zamierzających iść na wybory aż 8,9 proc. nie wiedziało, na kogo oddać swój głos. 

Pozostali kandydaci raczej nie mogą liczyć na udział w II turze wyborów. Prof. Andrzej Ceynowa z Sojuszu Lewicy Demokratycznej otrzymał 3,2 proc. głosów, Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk) 1,4 proc. głosów, a Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy) 0,8 proc.

źródło: radiogdansk.pl

raw/k

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe