REKLAMA

Obniżenie wieku emerytalnego z perspektywy Solidarności w PR24

18 listopada na antenie Polskiego Radia 24 w programie „Gospodarczy temat dnia”, członek KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny mówił w rozmowie z Anną Grabowską o obniżeniu wieku emerytalnego oraz o propozycjach Solidarności związanych z finansowaniem Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
 Obniżenie wieku emerytalnego z perspektywy Solidarności w PR24
/ www.pexels.com
Jak podkreślał Henryk Nakonieczny, Solidarność nie zmieniła zdania co do konieczności i potrzeby wprowadzenia rozwiązania opartego o długoletnie okresy składkowe – tak dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

„W naszej ocenie istnieje taka możliwość, ale wymaga ona głębszych zmian systemowych” – powiedział.  Wyjaśniał, że wyliczenia ZUS są jednoznaczne – wielkość wypłacanych świadczeń, jak również ubytek w opłacanych składkach, to 10 miliardów złotych w pierwszym roku. Zaznaczył, że dopływ tych środków mógłby gwarantować projekt związku, mówiący o płaceniu równych składek od równych dochodów.

 

Idea jest taka, by wszyscy proporcjonalnie płacili równe składki bez względu na formę zatrudnienia, wykonywania i świadczenia pracy czy prowadzonej działalności gospodarczej. Obejmujemy i generalizujemy wszystkie formy świadczenia i wykonywania pracy” - wyjaśniał na antenie PR24.

 

(Całość audycji dostępna pod adresem: http://www.polskieradio.pl/130/2791/Artykul/1693916,Henryk-Nakonieczny-o-systemie-emerytalnym)

 

AG


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura