"Jeszcze niedawno byłem dumny z mojego kraju. Dziś bardzo się martwię", czyli Wieliński dla "Die Zeit"

Publicysta "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński napisał dla "Die Zeit" tekst zatytułowany "Wrzask wolności". "Nie tak dawno temu byłem dumny z mojego kraju. Dzisiaj bardzo martwię się o Polskę" - pisze Wieliński.
 "Jeszcze niedawno byłem dumny z mojego kraju. Dziś bardzo się martwię", czyli Wieliński dla "Die Zeit"
/ Bartosz Wieliński, screen YT

"Jeszcze nie tak dawno byłem dumny z mojego kraju. Dzisiaj bardzo martwię się o Polskę. Symbolem dzisiejszej Polski są bariery. Wysokie na ponad metr, ze stali. Rząd każe je regularnie ustawiać wokół budynku sejmu. Nie ze strachu przed zamachami terrorystycznymi, lecz aby chronić parlament przed obywatelami, którzy demonstrują przeciwko polityce narodowo-konserwatywnej partii PiS. Partia ta wygrała wybory w roku 2015 i od tego czasu rujnuje demokrację w Polsce"


- uświadamia Niemców niejaki Bartosz T. Wieliński na łamach tygodnika "die Zeit".


Z kole Tygodnik "der Spiegel" martwi się tym, że ukraińskie zawołania: "Sława Ukraini! i "Herojom Sława", które przyjęte zostały jako oficjalne zawołania ukraińskich sił zbrojnych i policji, mogą się nie spodobać sąsiadom. Nie, nie Polsce. Rosji! O Polsce tutaj ani słowa.
 

"Przede wszystkim Rosja i w większości rosyjskojęzyczny wschód Ukrainy krytykuje tę decyzję. »Hasła te stanowią kopię znanego narodowo-socjalistycznego pozdrowienia, którego nie mam ochoty nawet powtórzyć« 


- powiedziała Maria Sacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ."

Marian Panic

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe