loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa w PR24: Atakują Kościół ponieważ jest zagrożeniem dla bożka postępu
Opublikowano dnia 09.10.2018 20:53
Takie dwa obrazki. Weźmy pierwszy. Do Krakowa przyjechał Tusk. Człowiek wywołujący skrajne emocje. Pośród swoich zwolenników ekscytację, ale pośród całej reszty właściwie odrazę. Wywołujący odrazę również tych, którzy kiedyś byli jego zwolennikami. Po Smoleńsku. Po kradzieży pieniędzy z OFE. Po tym jak dotarło do publicznej świadomości jak po Polsce hulały mafie vatowskie, paliwowe czy inne, po tym jak deklarował konieczność „karania” teoretycznie swojego kraju w związku z tym, że ten nie chce podporządkować się woli Brukseli, czy w praktyce Berlina. Których z nich jest więcej, zwolenników czy reszty, pokazały, mam wrażenie ostatnie wybory.

Polskie Radio 24
No ale nikt im nie przeszkadza. Nikt nie kładzie się na chodniku, żeby go zdeptano i żeby mógł się pochwalić zaprzyjaźnionym mediom swoją martyrologią, nikt go nie zagłusza, nie przynosi wrogich transparentów. Ktoś powie: No co, może Polacy go lubią? Oczywiście, że są tacy którzy i uwielbiają, ale gdyby byli w większości, jednak Platforma chyba wygrywałaby wybory, a nie wygrywa. Wydaje mi się, że właściwa odpowiedź składa się z dwóch elementów. Po pierwsze najwyraźniej brakuje pośród przeciwników Tuska ludzi o mentalności Obywateli RP, czy też raczej Obywateli PRL, mających na swoim koncie odrażające ekscesy podczas smoleńskich miesięcznic, a po drugie jednak przeciwnicy Donalda Tuska nie uważają go za takie zagrożenie, jak to się niektórym marzy.

I teraz drugi obrazek. Podczas antyklerykalnej demonstracji w Poznaniu ktoś usiłuje przykleić do drzwi kościoła jakąś kartkę, twierdzi, że to lista pedofili w Kościele. Wierni stają w obronie świątyni i prawa własności, ponieważ nie sądzę żeby agresywni antyklerykałowie mieli pozwolenie parafii na niszczenie drzwi kościoła. Są popychani przez osiłka. Wszystko rejestruje, a to ci przypadek, dziennikarz Wyborczej, po czym wrzuca do mediów społecznościowych, gdzie zapewne  wbrew swoim nadziejom, nie spotyka się w powszechną akceptacją.

(...) 

Są sfrustrowani i zdesperowani, bożek postępu, który miał wiecznie postępować, pogubił się w marszu i może rypsnąć jak długi, a tym co jest mu się w stanie realnie przeciwstawić jest chrześcijaństwo. To dlatego w Polsce atakują Kościół katolicki, wiedzą, że to on jest dla ich bożka największą realną przeszkodą. I dlatego, inaczej niż przeciwnicy Tuska, realnie się go bo boją

Cezary Krysztopa

Całość audycji do wysłuchania na stronie Polskiego Radia 24

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Taśmy, Tusk, Berlin i … pomarańcze
Najpierw ogłasza się, ze na tych taśmach jest coś o kupowaniu mieszkań na słupa, po czym następnego dnia publikuje się taśmę, na której tego wątku jakoś nie ma. Ale medialne „grzanie” było, tytuły i oskarżenia pozostały.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Wg. wielu Polaków, niektórzy widok pięknych, polskich Tatr, winni oglądać tylko zza krat
Były minister, specjalista od wyprzedaży majątku narodowego, eurodeputowany PO J.Lewandowski w kontekście odzyskania przez Polskę i polski rząd kolejki na Kasprowy Wierch drwiąco oświadczył zdumionym Polakom, że „Naszych pięknych Tatr na szczęście nie trzeba nacjonalizować - repolonizować….”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.