loading
Proszę czekać...
[Tylko u nas] M. Jakubiak: Repolonizacja mediów to kolejna wojna europejska. Niemcy łatwo nie odpuszczą
Opublikowano dnia 17.10.2018 14:12
- Nie po to się inwestuje w media w obcym państwie, żeby ich nie wykorzystywać. To byłaby zbytnia rozrzutność i nikt by w to nie wchodził. Niemcy sobie z tego zdają sprawę, a w Polsce jest to lekceważone. Mówimy o bardzo poważnym problemie jakim jest repolonizacja mediów. Pawlak akurat tutaj bardzo dobrze mówił. Polska musi odzyskać wpływ na poglądy polskie w Polsce - mówi Jakubowi Pacanowi kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Kukiz'15, Marek Jakubiak.

źródło: Screen You Tube
Tysol.pl: „Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej” – powiedział nagrany Waldemar Pawlak z Michałem Sołowowem. Jak Pan to skomentuje?
Marek Jakubiak
: Premier Pawlak obnażył ten niewidoczny front o nasze poglądy. Media kreują w tej chwili nasze postawy wszelkie możliwe, z gospodarczymi włącznie. Niemcy sobie z tego zdają sprawę, a w Polsce jest to lekceważone. Mówimy o bardzo poważnym problemie jakim jest repolonizacja mediów.  Polska musi odzyskać wpływ na poglądy polskie w Polsce.

Wpływ niemieckich koncernów mimo zmiany władzy niewiele się zmienił.
Fakt. Od czasu, gdy Pawlak wypowiadał te słowa nic się nie zmieniło. Wymienione przez niego media dalej kreują swoją narrację i nic się w tej sprawie nie zmienia, a TVN wszedł w ręce amerykańskie. Tak więc dzisiaj większość mediów opiniotwórczych w Polsce jest w rękach niepolskich, tylko zachodnich i naprawdę trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że Zachód ma jakiś interes w tym, by dbać o interesy polskie, a nie swoje.

Ale lwia część naszych elit opiniotwórczych postrzega UE jako klub altruistów, który wszystkim robi dobrze, w którym nie ma egoizmów narodowych i nie widzą zagrożenia w fakcie, że dominują u nas media niepolskie.
To nawet nie jest kwestia egoizmów, to jest kwestia interesów. Nie po to się inwestuje w media w obcym państwie, żeby ich nie wykorzystywać. To byłaby zbytnia rozrzutność i nikt by w to nie wchodził. Dlatego Pawlak akurat tutaj bardzo dobrze mówił. Powinni się polscy przedsiębiorcy zebrać i zbudować jakiś polskie medium.

Brytyjska publicystka Katie Hopkins z portalu „The Rebel.media” nazwała sytuację na polskim rynku medialnym „totalnym szaleństwem”, gdzie 80 proc. rynku prasowego w naszym kraju należy do niemieckich korporacji.
Nie ma powodu, żeby wzorem poprzednich rządzących trywializować problem. Problem jest bardzo poważny, media mają bardzo istotny wpływ na nasz zapracowany elektorat, bo polski elektorat jest ciężko pracujący i ma mało czasu na głębsze analizy. Natomiast tyle czasu, co ma dla siebie, poświęca bardziej na słuchanie i oglądanie rzeczy lżejszych. Dlatego czas na repolonizację mediów i to będzie kolejna wojna europejska, ponieważ Europa to Niemcy, media to Niemcy i tak łatwo nie dadzą sobie wydrzeć tak łatwo swoich przyczółków w Polsce. Powinny powstawać portale, w których Polacy mogliby inwestować w swoje środki.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.