loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko u nas] Janusz Szewczak: To skandal, że rząd PO i PSL funkcjonował pod dyktando niemieckich mediów
Opublikowano dnia 18.10.2018 17:30
- Ewenementem na skalę światową jest to, że w dużym i suwerennym państwie jedne z najważniejszych mediów, jak Onet, Fakt czy Newsweek były w rękach niemieckiego kapitału. To dawało dużą możliwość manipulacji i oddziaływania na polski rząd - ocenia Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.

J. Szewczak
– Wczoraj na światło dzienne wyszły tzw. „taśmy Pawlaka”, które opublikowała TVP. Można na nich usłyszeć m.in. jak Waldemar Pawlak wyjaśniał przyczyny, dlaczego część mediów przeszła w ręce niemieckie. Jak by Pan to ocenił?

– To jest dowód na to, że rząd Platformy i PSL-u funkcjonował właściwie pod dyktando niemieckich mediów. To skandal i ewenement na skalę światową, że w dużym i suwerennym państwie jedne z najważniejszych mediów, jak Onet, Fakt czy Newsweek były w rękach niemieckiego kapitału. To dawało dużą możliwość manipulacji i oddziaływania na polski rząd. Pawlak mówił o tym, że Donald Tusk bardziej liczył się z artykułem w niemieckiej prasie, niż ze związkami zawodowymi w Polsce. To kompromitacja wszystkich po kolei rządzących wówczas elit. Takie skandaliczne historie nie występują w innych krajach Unii Europejskiej, w Niemczech, czy Francji. Alarm powinien być już dawno podniesiony, a media w Polsce powinny być w polskich rękach.

– Z kolei dzisiaj Pawlak opublikował oświadczenie, w którym mówi, że nie wyraża zgody na wykorzystywanie jego wypowiedzi i wizerunku przez TVP. Co Pan na to?

– Waldemar Pawlak powiedział też o swoich kolegach z PSL-u, że nie chcą się uczyć, bo są już tak zdemoralizowani władzą. Pawlak mówi ostatnio wiele różnych rzeczy. Moim zdaniem polityk powinien jednak brać odpowiedzialność za słowa, które wypowiada. Powinien także, to co mówi prywatnie, nie wstydzić się powiedzieć publicznie.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.