Prof. Jadwiga Staniszkis: "Gdyby nie Andrzej Duda, to rozłam w PiS nastąpiłby szybciej"

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" socjolog podkreśla, że politycy PiS powinni przełamać swój strach, oportunizm i karierowiczostwo i doprowadzić do zmiany na stanowisku prezesa partii rządzącej.
 Prof. Jadwiga Staniszkis: "Gdyby nie Andrzej Duda, to rozłam w PiS nastąpiłby szybciej"
/ Youtube.com/Telewizja Republika

Według prof. Staniszkis obecna sytuacja w PiS jest wygodna dla działaczy, gdyż nie muszą dużo pracować.

– Ona jest wygodna, bo nie wymaga dużego nakładu pracy z ich strony. I w końcu na  Kaczyńskiego spadnie cała odpowiedzialność. Ale powinni to przełamać, bo inaczej przejdą do historii jako ludzie, którzy niszczą Polskę – stwierdza naukowiec.

Zdaniem socjolog może dojść do rozłamu na część radykalną i umiarkowaną. Profesor uważa, że gdyby nie prezydent Polski, który reprezentuje propozycje partii rządzącej, to rozłam mógłby nastąpić szybciej.

Socjolog chwali działania rządu Mateusza Morawieckiego, które przyczyniły się do poprawy sytuacji materialnych rodzin z dziećmi, czy zmian w rolnictwie  ściągalności podatku VAT.

– Ale obraz Polski w świecie, w Unii Europejskiej jest okropny. Izolacja Polski, brak zaufania do naszego kraju, odbije się na inwestycjach i rozwoju gospodarczym – zaznaczyła prof. Staniszkis.Źródło: wprost.pl

GT


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe