Marszałek Karczewski na KZD: NSZZ Solidarność jako twórca III RP jest jej strażnikiem

Podczas KZD list od marszałka sejmu Stanisława Karczewskiego odczytał Artur Warzocha.
 Marszałek Karczewski na KZD: NSZZ Solidarność jako twórca III RP jest jej strażnikiem
/ fot. arch.

List od marszałka sejmu Stanisława Karczewskiego odczytał Artur Warzocha. Powiedział do zebranych w Częstochowie delegatów:

- Pan marszałek, kiedy byłem w drodze do Częstochowy, zadzwonił do mnie i kazał przeprosić, że nie może być tu z nami z powodu innych obowiązków.

Marszałek w liście do delegatów podziękował za zaproszenie na zjazd. Napisał też: "Szanowni Delegaci, obrady odbywają się w szczególnym czasie i miejscu, tuż przed 100. rocznicą niepodległości i tuż po 38. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Warto tu, u stóp Matki Boskiej Jasnogórskiej, przypomnieć, że Solidarność ma silne tradycje chrześcijańskie".

Napisał też:

"Szanowni Państwo, setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do przemyśleń nad dziedzictwem ustawodawstwa II RP. Jedną z pierwszych przyjętych regulacji było wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy. Teraz to oczywiste, wówczas nie brakowało krytyków tego przepisu. To dla nas aktualna lekcja. Nie możemy porzucać naszych obywateli w potrzebie. Podstawową funkcją państwa jest bronienie interesów obywateli. Prawa pracownicze są fundamentem ludzkiej godności moralnej. PiS jest partią o silnym nurcie moralnym. Przykład stopniowego znoszenia handlu w niedzielę jest tego dowodem. Będziemy nadal kroczyć tą drogą i chronić Polaków".

Na koniec podkreślił:

"NSZZ Solidarność jako twórca III RP jest jej strażnikiem".

bm


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe