REKLAMA

Już niebawem pojedziemy do USA bez wiz?

Amerykańska ambasador od początku swojej pracy zwracała uwagę, że zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków jest dla niej ważnym problemem.
 Już niebawem pojedziemy do USA bez wiz?
/ wikipedia/CC BY 4.0/D Ramey Logan

-Stawiam sobie za cel zniesienie wiz dla Polaków przed końcem mojej kadencji, ale chciałabym, żeby stało się to w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy – zapowiedziała w rozmowie z portalem Onet.pl Georgette Mosbacher.

Zdaniem pani ambasador Polska zasługuje na to by stać się 39 krajem, którego obywatele mają prawo wjechać do Stanów Zjednoczonych bezwizowo.

-Uważam, że nigdy nie powinniśmy mieć programu wizowego. Czy powinniśmy go znieść? Absolutnie tak. Uczyniłam to jednym z moich priorytetów. Jestem ambitna, nie lubię przegrywać i składam w całość plan działań, by to osiągnąć. Uważam, że Polacy na to zasługują. Są wspaniałymi sojusznikami, dzielimy te same wartości i potrzebujemy to zrealizować – skomentowała ambasador Mosbacher.

Przypomnijmy, że Georgette Mosbacher została nominowana na stanowiska ambasadora w Polsce w lutym 2018 roku, a od sierpnia przebywa w Polsce. 

Źródło: onet.pl / rmf fm
kp


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura