Kosiński: Transparent "Dekomunizacja" to taka miękka polityka, marketing w luźniejszej formie

– Jeżeli pojawia się banner na budynku SN, to budzi niesmak. Jeżeli pojawia się na prywatnym budynku, a ten budynek należy do Solidarności, tam się mieści redakcja "Tygodnika Solidarność", jeżeli właściciel budynku zgodził się na naszą akcję, to jest wg mnie taka miękka polityka, to tak powinno się właśnie robić – mówił w poranku „Siódma-Dziewiąta” Mateusz Kosiński, zastępca redaktora naczelnego Tysol.pl, który nawiązał do pojawienia się banneru „Dekomunizacja” na siedzibie naszej redakcji.
 Kosiński: Transparent "Dekomunizacja" to taka miękka polityka, marketing w luźniejszej formie
/ siodma9.pl/

 – Nawet może to jest pewna nauczka dla PiS-u i dla dziennikarzy związanych z prawicą, którzy po wyborach mówili, że słabemu wynikowi jest winny niemiecki Onet. Może należy robić ten marketing, również polityczny, w sposób nieco luźniejszy, ucząc się od tych największych, od firm komercyjnych, które w ten sposób robią biznes – dodał Kosiński.

– Jest on odpowiedzią na transparent "Konstytucja", który zawisł na Sądzie Najwyższym. Zauważyliśmy w ostatnich miesiącach, że organizacje bliskie totalnej opozycji, Obywatele RP, KOD, wychodzą z tymi hasłami na ulice. Mieliśmy rzeźby, posągi, które symbolizują dane miasta, ubierane w ten napis "Konstytucja", który kojarzy się z konkretną grupą, bo to jest napis ułożony sylabami, to jest konkretny znak graficzny, który może być uznawany za logo tych organizacji. Stwierdziliśmy, że skoro oni wychodzą, i wychodzą w takim miejscu, które powinno być niezależne, niezawisłe, wolne od polityki, to dlaczego nie odpowiedzieć – dodał Kosiński. 
/k

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe