Skandal przed szlagierem ekstraklasy. "Niepełnoprawni kibice muszą zdejmować protezy"

Mecze między Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok od lat elektryzują kibiców obu klubów. Emocje budzi nie tylko stawka meczu, ale i wrogość kibiców obu klubów. Klub z Białegostoku od lat łamie wszelkie standardy pod błahymi pozorami nie wpuszczając kibiców Legii na swój stadion, jednak dzisiejsze zachowanie przekroczyło wszystkie granice.
 Skandal przed szlagierem ekstraklasy. "Niepełnoprawni kibice muszą zdejmować protezy"
/ zrzut z ekranu
To, że włodarze klubu z Podlasia po raz kolejny będą utrudniać wejście na stadion kibicom gości było pewne. Jagiellonia w specjalnym piśmie poinformowała, że:
"uwzględniając konieczność zapewniania zwiększonego poziomu bezpieczeństwa kibice Legii Warszawa nie będą mogli wnieść na stadion:

- oprawy lub jakichkolwiek materiałów i przedmiotów mogących służyć do jej przygotowania, a w szczególności flag sektorowych, transparentów, flag i flag na kijach, taśm papierowych itp.;
- systemu nagłośnienia innego niż ręczny megafon;
- bębna, jeżeli nie będzie mógł być rozłożony przy wejściu dla kibiców gości w sposób umożliwiający pełną kontrolę jego zawartości."

Za kibicami Legii wstawili się działacze klubowi, którzy apelowali

"Wykluczenie przez Jagiellonię możliwości wniesienia przez kibiców Legii flag, stanowi zdaniem klubu nieuzasadnioną i dyskryminującą kibiców Legii restrykcję, która pozostaje w sprzeczności nie tylko z wypracowanymi przez kluby LOTTO Ekstraklasy standardami, lecz również z obowiązującym prawem."


To co dzieje się przed dzisiejszym mecze przechodzi wszelkie wyobrażenia. Jak informuje obecna pod stadionem dziennikarka sportowa - kibice Legii przy bardzo niskiej temperaturze zabierani są na kontrolę osobistą, podczas której muszą... zdejmować buty i skarpetki. Co budzi największe oburzenie... jeden z kibiców niepełnosprawnych został zmuszony do zdjęcia protezy. 

Pozostaje zadać pytanie - co na to PZPN i Ekstraklasa? Czy zachowanie działaczy z Białegostoku spełnia standardy europejskich rozgrywek piłkarskich?  Źródło: legioniści.com

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe