Proces wymierzony w Solidarność - kolejna rozprawa odroczona

Dziś odbyła się rozprawa w procesie, w którym o pobicie policjantów oskarża się związkowców Solidarności Karola Guzikiewicza, Zbigniewa Stefańskiego i Roberta Puszcza.  Rozprawa po 5 minutach została odroczona, bo nie zostali prawidłowo zawiadomieni pokrzywdzeni. Na rozprawę przyjechali związkowcy ze Stoczni Gdańskiej. 
fot A. Berezowski Proces wymierzony w Solidarność - kolejna rozprawa odroczona
fot A. Berezowski / TS
W czasie rozprawy prokurator wniósł o jej odroczenie z powodu tego, że nie wszyscy oskarżeni zostali prawidłowo zawiadomieni. Wniosek poparli adwokaci oskarżonych. Nowy termin rozprawy został wyznaczony na styczeń następnego roku. Do tej pory nie został odczytany akt oskarżenia.

Jeżeli proces się rozpocznie, będziemy udowadniać, że zeznania rzekomo pokrzywdzonych mijają się z prawdą. Nie pobiłem, ani nawet nie dotknąłem żadnego policjanta – mówi TS po rozprawie Karol Guzikiewicz.


Na sali sądowej powiedział zaś, że proces jest procesem politycznym, wymierzonym w Solidarność. Guzikiewicz liczy na umorzenie procesu.

Prokuratura oskarża Karola Guzikiewicza, Zbigniewa Stefańskiego i Roberta Puszcza o pobicie policjantów podczas demonstracji na Placu Defilad w Warszawie, która odbyła się w kwietniu 2009 roku. Oskarżeni konsekwentnie nie przyznają się do winny.

AB  

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe