Decyzją sądu Mateusz Morawiecki musi przeprosić Jacka Majchrowskiego za wypowiedź o smogu w Krakowie

Nie mogłem pozwolić na to, by poszła opinia, że nic się nie robi, bo to nie tylko mnie uwłacza, ale przede wszystkim mieszkańcom - odniósł się do decyzji sądu prezydent Krakowa
 Decyzją sądu Mateusz Morawiecki musi przeprosić Jacka Majchrowskiego za wypowiedź o smogu w Krakowie
Youtube.com
 

Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał premierowi w ciągu 48 godzin sprostowanie swojej wypowiedzi na temat ruchów poczynionych przez władze Krakowa w sprawie smogu.

 

Prezydent Krakowa przypomniał, że wysłał list do Morawieckiego, w którym podał działania Krakowa w walce ze smogiem.

- Gdyby była reakcja na to i powiedzenie że "wprowadzili mnie w błąd moi eksperci, czy moi doradcy", to nie byłoby sprawy -  przyznał Majchrowski

Sąd Apelacyjny w Krakowie dokonał korekty  postanowienia Sądu Okręgowego "i uwzględnił wniosek Jacka Majchrowskiego praktycznie w całości".

Sprawa dotyczy wypowiedzi  z krakowskiej konwencji partii rządzącej która odbyła się 14 października. Premier przypomniał wówczas wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 22 lutego 2018 r., w którym - jak mówił - lata 2008-2015 "określone zostały jako brak polityki na rzecz czystego powietrza". - Poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili nic lub prawie nic – powiedział wówczas prezes rady ministrów.

Źródło: dziennik.pl

GT.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura