Jak 11 listopada spędzi prezydent Andrzej Duda?

Kancelaria Prezydenta przedstawiła plany Prezydenta na zbliżające się Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 roku
 Jak 11 listopada spędzi prezydent Andrzej Duda?
Krzysztof Sitkowski, prezydent.pl
Plan prezydenta wygląda następująco: 
 
- godz. 9.00 - Prezydent Andrzej Duda weźmie udział we Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w trakcie której nastąpi zapalenie Świecy Niepodległości. Po nabożeństwie, na terenie okalającym Świątynię, odbędzie się symboliczna uroczystość odsłonięcia tabliczek przy dębach posadzonych dla upamiętnienia Ojców Niepodległości.
 
- godz. 12.00 - w samo południe 11 listopada 2018 roku w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” będziemy śpiewać hymn państwowy. Tak samo będzie również na pl. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie hymnem państwowym o godzinie 12.00 rozpocznie się Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wspólne śpiewanie ma być wydarzeniem, które połączy wszystkich Polaków. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi w kilkuset miejscach w Polsce i na świecie. Na stronie www.niepodlegla.gov.pl znajduje się mapa miejsc, w których odbędzie się śpiewanie. Kampanię wspierają media ogólnopolskie.
 
- Po uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza Prezydent RP weźmie udział w inauguracji „Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” w Warszawie. Na trzech scenach odbędą się liczne koncerty czy pokazy taneczne. Na uczestników Festiwalu będą czekały m.in. warsztaty artystyczne, strefa dla dzieci, rekonstrukcje historyczne i pokazy zabytkowych aut i powozów konnych. Jest to oferta rodzinnego, wspólnego i radosnego świętowania. W ramach „Festiwalu” od godziny 13.30 dla zwiedzających otwarta zostanie m.in. Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim. Wszyscy chętni będą też mogli odwiedzić Belweder.
 
- godz. 14.00 - na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość pośmiertnego nadania najwyższych polskich odznaczeń - Orderów Orła Białego 25 wybitnym Polakom zasłużonym dla polskiej niepodległości. Order Orła Białego to najstarsze i najważniejsze odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 
- Ponadto Prezydent RP weźmie udział w tradycyjnym okolicznościowym spotkaniu z udziałem zaproszonych gości i Korpusu Dyplomatycznego, a także odwiedzi jedną z miejscowości, w której organizowane będą lokalne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura