REKLAMA

Ambasador USA: Jestem gotowa zakończyć sprawę wiz do końca przyszłego roku

W rozmowie z TVN24 amerykańska ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher zapewniła, że Polacy będą poruszać się do USA w ruchu bezwizowym już od końca przyszłego roku.
 Ambasador USA: Jestem gotowa zakończyć sprawę wiz do końca przyszłego roku
/ pixabay
Mosbacher z wielkim entuzjazmem opowiadała o tym, jak bardzo zachwycona jest rozwojem naszego kraju na przestrzeni ostatnich 30 lat:
 
- Kiedy myśli się o kraju, który przez 30 lat ma rosnącą klasę średnią, niską inflację, niemalże brak bezrobocia, wykształconą siłę roboczą i etykę pracy, której można pozazdrościć. To naprawdę spektakularne i jestem niesamowicie dumna, że mogę tu być, ponieważ czuję, że jestem w momencie, w którym powstaje historia – skomentowała ambasador.
 
Amerykańska ambasador wspomniała również o przeszło 10 milionowej Polonii zamieszkującej na stałe Stany Zjednoczone. Jak słusznie zauważyła – „Jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą”. 

- Jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz - zadeklarowała.
 
Jeśli sprawdziłyby się słowa pani ambasador to Polska mogłaby się stać 39 krajem, którego obywatele mają prawo wjechać do Stanów Zjednoczonych bezwizowo.
 
Georgette Mosbacher została nominowana na stanowiska ambasadora w Polsce w lutym 2018 roku, a od sierpnia przebywa w Polsce.
Źródło: tvn24
kp

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura