Zbiorowy gwałt imigrantów na 18-letniej Niemce. Komisarz ds. migracji apeluje o surową karę

Co najmniej dziesięciu mężczyzn wykorzystywało seksualnie 18 letnią Niemkę we Fryburgu (Badenia-Wirtembergia). Wydarzenie to wywołało oburzenie w Niemczech.
 Zbiorowy gwałt imigrantów na 18-letniej Niemce. Komisarz ds. migracji apeluje o surową karę
pexels.com
Obecnie w areszcie przebywa ośmiu mężczyzn w wieku od 19 lat do 29 lat, z czego siedmiu z nich to imigranci pochodzący z Syrii. Jeden z nich jest Niemcem. 
 
Kobieta zeznała, że napaść miała miejsce podczas powrotu z lokalnej dyskoteki. Jeden z aresztowanych prawdopodobnie podał jej środki odurzające, po czym zgwałcił. Sprawca następnie wrócił do klubu, po czym sprowadził pozostałych mężczyzn, którzy również gwałcili młodą kobietę.
 
- Sprawcy muszą zostać postawieni przed sądem i surowo ukarani. Osoby, które przybywają do kraju i dopuszczają się takich czynów, muszą zostać z niego wydaleni – stwierdziła Komisarz ds. migracji Annette Widmann-Mauz.
 
Oburzenie wywołał fakt, iż policyjny nakaz zatrzymania 22-letniego Syryjczyka, który zgwałcił i namówił do tego czynu swoich kolegów, był wydany przed zajściem i miał być zrealizowany pod koniec października. Jednakże wydarzenia z nocy z 13 na 14 października uprzedziły plany policji.

30 października we Fryburgu odbył się marsz zorganizowany przez partię AfD, którego celem był sprzeciw wobec tego typu zachowaniom. Według miasta wzięło w nim udział około 500 protestujących.

Źródło: dw.com / tvpinfo
kp

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura