REKLAMA

Felietonistka Krytyki P. szydzi z Siemoniaka, bo wziął wystawę za przykład "niepodzielnych rządów PiS"

- Tak Muzeum Narodowe wita zwiedzających wystawę na 100 lat odzyskania niepodległości. Wystawa pod honorowym patronatem prezydenta Dudy i ministra kultury Glińskiego. Urocze - napisał były minister obrony w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego Tomasz Siemoniak, publikując zdjęcia z wystawy "Krzycząc Polska" w Muzeum Narodowym przedstawiające obrazy z Marszu Niepodległości. Wic w tym, że jet to wystawa wobec Marszu Niepodległości krytyczna.
 Felietonistka Krytyki P. szydzi z Siemoniaka, bo wziął wystawę za przykład "niepodzielnych rządów PiS"
/ screen TT

- Ani Muzeum Narodowe w Warszawie – jako instytucja, ani niżej podpisany – jako kurator wystawy, w najmniejszym stopniu nie sympatyzują ze środowiskami prezentującymi postawy nacjonalistyczne. Piotr Uklański w swojej twórczości interesuje się istotnym, a dla wielu mieszkańców Polski bolesnym fenomenem wizualnej skuteczności tych ugrupowań, dysproporcjonalnie obecnym w przestrzeni publicznej. W jakim stopniu – dowiadujemy się dziś, gdy podejmowane są próby zawłaszczenia Marszu Niepodległości przez nacjonalistów.


- czytamy na stronie Muzeum Narodowego. Autor tekstu nie wie nawet, że Marsz Niepodległości nie jest "zawłaszczany przez nacjonalistów" tylko od początku przez różne organizacje, w tym nacjonalistyczne, organizowany.

- A tak wygląda debata o sztuce w kraju pozbawionym edukacji artystycznej. Tomasz Siemoniak, a za nim pół bańki antyPiS lamentuje nad pracą Piotra Uklańskiego, która rzekomo wychwala marsz niepodległości, co świadczyć ma ofc o niepodzielnych rządach PiS w Muzeum Narodowe w Warszawie. Swoją drugą to już drugi raz, kiedy Uklański mierzy się z indolencją intelektualną swoich odbiorców-celebrytów - pamiętacie, jak Olbrychski wbił z szabelką do Zachęty?


- szydzi z oburzenia byłego ministra Kaja Puto felietonistka Krytyki Politycznej

cyk

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura