Prof. Jadwiga Staniszkis: "Jeżeli Donald Tusk będzie walczył o prezydenturę, to zagłosuję na niego"

Socjolog w rozmowie z portalem wiadomo.co w mocnych słowach skrytykowała obecny obóz rządzący, którego niegdyś była zwolenniczką. Staniszkis oceniła również wynik wyborów samorządowych
Tomasz Gutry Prof. Jadwiga Staniszkis: "Jeżeli Donald Tusk będzie walczył o prezydenturę, to zagłosuję na niego"
Tomasz Gutry / Tygodnik Solidarność

– Ludzie, którzy zrozumieją, że oportunizm się nie opłaca, kopną pisiaków w tyłek. Coś zaczyna się zmieniać i to jest dla mnie źródłem czystej radości – opisała obrazowo profesor.

Staniszkis oceniła również wyniki wyborów samorządowych. Profesor uznała, że PiS przegrał te wybory.

 

PiS ewidentnie przegrał te wybory. To jest bardzo istotne. Po pierwsze, wszyscy oportuniści, którzy wspierali pisiaków dla stanowisk, spostrzegli, że oportunizm nie musi się opłacać, bo ta władza nie musi być wieczna. Moją pierwszą reakcją było uczucie radości, że koszmar, który wydawał się nieuchronny i nienaruszalny, może się zatrzymać. Wierzę, że przełoży się to na kolejne wybory i jest początkiem przegranej PiS-u – przyznała socjolog.

 

Staniszkis w rozmowie z wiadomo.co zapowiedziała, że zagłosuje na Donalda Tuska, jeżeli ten wystartuje w wyborach prezydenckich w Polsce.

 – Nie przepadałam za Donaldem Tuskiem, krytykowałam go… Ale widać, że wiele się nauczył, lepiej rozumie Zachód i to, na czym polega nasza „wschodniość”, nie chce konfliktem działać na ludzi. Myślę, że przygotowuje się do kampanii prezydenckiej. Wolę jego od Andrzeja Dudy, bo nie jestem w stanie zaakceptować samozadowolenia tego ostatniego, jego strachu przed PiS-em i przyklepywania dewastacji PiS-u W tej sytuacji, jeżeli Donald Tusk będzie walczył o prezydenturę, to zagłosuję na niego – ogłosiła Staniszkis.

Źródło: wiadomo.co

GT

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe