Krzysztof Świątek o wystąpieniu prezydenta Dudy podczas 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”

Andrzej Duda podczas 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Płocku podziękował „Solidarności” za wsparcie udzielone mu oraz PiS w ubiegłorocznych wyborach. Wystąpienie głowy państwa na antenie Polskiego Radia skomentowali publicyści, wśród nich Krzysztof Świątek.
M. Żegliński Krzysztof Świątek o wystąpieniu prezydenta Dudy podczas 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”
M. Żegliński / Tygodnik Solidarność

Andrzej Duda w wspominał porozumienie, które zawarli z nim związkowcy jeszcze w czasie, gdy był kandydatem na prezydenta. Podkreślił, że umowa jest dla niego „wiążąca”, a jej zapisy już są i będą sukcesywnie realizowane przez obecną władzę. Jako przykład podał przyjętą przez Sejm ustawę jego autorstwa, przywracającą poprzedni wiek emerytalny.

Oprócz tego, prezydent wiele miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił kwestii konieczności prowadzenia dialogu społecznego, wskazywał także – w kontekście zobowiązań wyborczych – na realizację programów „Rodzina 500 Plus” i darmowych leków dla seniorów, a także przygotowywany przez rząd program „Mieszkanie Plus”.

Krzysztof Świątek, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”, podkreślał na antenie Polskiego Radia, że dotychczasowe działania rządu i prezydenta dają nadzieję na przyszłość.

– Nowe programy pozwalają młodym Polakom na pozostanie w kraju, dają szansę na to, by nie musieli poza Polską szukać dla siebie szansy – oceniał. – Ważne w tym aspekcie jest również podniesienie poziomu płacy minimalnej

– zauważył komentator.

polskieradio.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe