Kaczyński vs Wałęsa w sądzie. Wałęsa w koszulce „Konstytucja”
– Po co ja pana ministrem robiłem? O, mój Boże – powiedział Wałęsa do Kaczyńskiego. – A po co ja pana prezydentem? – odparł szef PiS. Ta panowie powitali się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.
/ źródło: Screen You Tube
Lech Wałęsa w 2016 roku napisał na Facebooku, że "Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 roku". W oświadczeniu, którego domaga się od Wałęsy Kaczyński, ma znaleźć się stwierdzenie, że były to "bezprawne i nieprawdziwe zarzuty".
Kaczyński domaga się od Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cele społeczne. Kaczyński domaga się oświadczenia, w którym ma się znaleźć się stwierdzenie, że były to „bezprawne i nieprawdziwe zarzuty”.
Przed salą obrad zebrali się zwolennicy Lecha Wałęsy, którzy zagłuszali wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nazwał ich "grupą awanturników, zakłócających proces"
Źródło: TVP Info
- Źródło: tysol.pl
- Data: 22.11.2018 11:20
- Tagi: , Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński,