Krzysztof Świątek dla "TS": Ten numer jest ostatnim, w którym pełnię rolę redaktora naczelnego

Krajowy Zjazd Delegatów odbywał się pomiędzy dwiema znaczącymi rocznicami: 35. rocznicą I zjazdu w hali Olivii i także 35. rocznicą zbrodni w kopalni „Wujek” (tę drugą będziemy obchodzić za dwa tygodnie). Prezydent Andrzej Duda wręczył w Płocku wysokie odznaczenia państwowe m.in. tym ludziom „S”, którzy nieśli pomoc ofiarom stanu wojennego. To symboliczne.
M. Żegliński Krzysztof Świątek dla "TS": Ten numer jest ostatnim, w którym pełnię rolę redaktora naczelnego
M. Żegliński / Tygodnik Solidarność
Przyjechał na zjazd kilka dni po przyjęciu przez parlament ustawy obniżającej wiek emerytalny. Przypomniał, że do tego zobowiązał się w umowie programowej zawartej przed wyborami z Solidarnością. Prezydent podkreślił, że rząd premier Beaty Szydło dzięki programom Rodzina 500 plus czy Mieszkanie plus stwarza warunki do godnego życia dla młodych, tak by nie musieli emigrować z Polski. Mówił, że jeździł jeszcze w kampanii wyborczej do tzw. Polski B, którą elity PO-PSL traktowały z pogardą. I teraz mieszkańcy Polski B dziękują mu za program 500 plus.

Z kolei premier Beata Szydło zaznaczyła, że może spojrzeć delegatom „S” prosto w oczy, bo rząd dotrzymuje słowa – realizuje zobowiązania złożone Polakom. Owacją na stojąco delegaci nagrodzili decyzję Rady Ministrów o przyjęciu ustawy obniżającej uposażenia emerytalne esbekom. Czekaliśmy na to od początku III RP.

Szanowni Państwo, ten numer jest ostatnim, w którym pełnię rolę redaktora naczelnego. Dziękuję Przewodniczącemu Komisji Krajowej Piotrowi Dudzie i wszystkim członkom KK za dotychczasową współpracę i zaufanie. Kierowałem redakcją przez 1,5 roku, ale dla „Tygodnika” pracowałem przez 13 lat.

To niezapomniany czas. Dziękuję Czytelnikom za wsparcie pisma, a Zespołowi – za współpracę. Przechodzę do nowych zadań w radiu i telewizji. Nie zmieniam jednak poglądów. Pozostaję człowiekiem Solidarności. I będę nadal promował prospołeczny punkt widzenia. Chcę dalej współpracować z ludźmi NSZZ „S” i nadal będziemy się spotykać. Niech żyje Solidarność!

Krzysztof Świątek

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe