REKLAMA

Jerzy Bukowski: Wierni kibice Wisły Kraków wesprą ją finansowo

Miło jest pisać o takim przejawie sympatii sportowych fanów do ukochanej drużyny w czasach, w których najczęściej głośno bywa o nich z powodu burd i zadym.
 Jerzy Bukowski: Wierni kibice Wisły Kraków wesprą ją finansowo
/ pexels.com
            Autentycznych przyjaciół poznaje się w biedzie, a oddanych klubowi kibiców po tym, do jakich poświęceń dla niego są gotowi, kiedy przeżywa on poważny kryzys sportowy bądź finansowy. Często oba ta zjawiska występują razem, zdarza się jednak i tak, że pomimo znakomitych wyników sportowych klubowa kasa świeci pustkami lub vice versa: jest pełna, a zawodnicy spisują się kiepsko.
            Z pierwszym przypadkiem mamy obecnie do czynienia w drużynie piłkarskiej Wisły Kraków. Futboliści nie zawodzą wiernych fanów, czego dowodem jest wysokie miejsce w tabeli, lecz pensje nie są im wypłacane od czterech miesięcy. Z prawnego punktu widzenia mogliby już składać wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu, ale ustalili we własnym gronie, że do końca roku wstrzymają się takimi decyzjami.
            Sytuacja jest tak groźna, że włodarze Białej Gwiazdy musieli ostatnio brać pożyczki od bogatych kibiców, aby zapłacić za wynajmowanie stadionu od władz miasta, który jest jego właścicielem.
            Z myślą o niesieniu konkretnej pomocy swoim ulubieńcom powstałe niedawno Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków rozpoczyna akcję pod hasłem „Kibice Piłkarzom”, o czym poinformował portal LoveKraków.
             „Zbliża się do końca świetna runda w wykonaniu Wisły, pełna piłkarskich emocji, wspaniałych meczów - przypomnieć wystarczy potyczki w Poznaniu, Warszawie, derby na Kałuży czy rozgromienie obecnego lidera rozgrywek przy Reymonta. Nie przeżylibyśmy tych chwil, gdyby nie zawodnicy Białej Gwiazdy. Jak wiadomo, od jakiegoś czasu nasz ukochany klub nie jest w stanie wypłacać należnych pieniędzy naszym piłkarzom. Chcielibyśmy im podziękować za to, że mimo wielkich trudności walczą, oddają zdrowie za Wisłę, wykazują się pełnym profesjonalizmem. Jeśli uznacie, że chcecie razem z nami podziękować ekipie Stolarczyka, już jutro uruchomimy zbiórkę pieniędzy pod hasłem <Kibice Piłkarzom>! Mamy zapewnienie władz klubu, że wszystkie zebrane w naszej akcji środki będą przekazane zawodnikom Wisły!” - napisało Stowarzyszenie w cytowanym na stronie www.lovekrakow.pl oświadczeniu.
            Zapytany o opinię w tej sprawie trener Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk powiedział portalowi:
            - To miłe, że kibice się jednoczą, by nas wesprzeć. Piłkarze też nie dają po sobie poznać, ze coś złego dzieje się pozasportowo. Wierzę, że nikt nie pozwoli wykluczyć Wisły ze sportowej rywalizacji.
            Miło jest pisać o takim przejawie sympatii sportowych fanów do ukochanej drużyny w czasach, w których najczęściej głośno bywa o nich z powodu burd i zadym, jakie urządzają po meczach, a także w czasie ich trwania.
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura