REKLAMA

Newsweek: Schetyna i Tusk zawarli "sojusz taktyczny". Tusk wróci do Polski pod jednym warunkiem

Na łamach najnowszego "Newsweeka" Renata Grochal przekonuje, że Tusk poważnie rozważa start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Postawił jednak konkretny warunek - opozycja musi wygrać przyszłoroczne wybory parlamentarne. 
 Newsweek: Schetyna i Tusk zawarli "sojusz taktyczny". Tusk wróci do Polski pod jednym warunkiem
/ screen YT
Renata Grochal powołuje się na "ważnego polityka PO", który miał informować, że Donald Tusk i Grzegorz Schetyna zawarli "sojusz taktyczny". Od wyniku opozycji w wyborach parlamentarnych Tusk uzależnia swój ewentualny powrót do polskiej polityki. W związku z powyższym, ma on pomóc wygrać PO wybory europejskie i parlamentarne, a w zamian dostanie wsparcie w walce o prezydenturę.

Sojusz miał zostać przypieczętowany na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach pod koniec października. Tusk publicznie chwalił tam Schetynę i podkreślał, że "dobry wynik" Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych to jego zasługa. Schetyna ma być wobec Tuska nieufny - boi się, że ten odbierze mu Platformę Obywatelską, jednak politycy w końcu doszli do porozumienia.
 
Jeżeli Tusk daje sygnał, że nie jest zainteresowany przejęciem PO tylko współpracą, to umacnia w ten sposób Schetynę. Nic tak dobrze nie integruje jak wspólny wróg, a wrogiem jest PiS 

- komentuje polityk PO.

źródło: newsweek.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura