REKLAMA

Abp Gądecki o liście 79 posłów do prezes TK ws. aborcji: Dobrze, że obudziło się w nich sumienie

Niedawno minął rok od złożenia do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie konstytucyjności przesłanki eugenicznej do aborcji. Brak toku sprawy budzi coraz większe zdziwienie i irytację środowisk pro-life. 79 posłów, głównie Prawa i Sprawiedliwości, napisała do prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej, list z żądaniem zajęcia się sprawą. W wywiadzie dla Niedzieli sprawę skomentował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki
 Abp Gądecki o liście 79 posłów do prezes TK ws. aborcji: Dobrze, że obudziło się w nich sumienie
/ screen YouTube

- To bardzo pozytywny sygnał, bo przecież życie ludzkie jest wartością podstawową i wstępem do wszystkich innych praw człowieka. Dobrze, że jest tak duża grupa posłów, w których obudziło się sumienie i apelują, by ta kwestia wreszcie została przeprowadzona przez Trybunał Konstytucyjny. Obrona Życia była przecież zapowiadana przez PiS w wielu obietnicach wyborczych.
(...)
Ja myślę, że oczekiwanie i zniecierpliwienie ze strony katolików i także wyborców partii rządzącej jest pod tym względem ogromne. Wycofanie się PiS z tej obietnicy byłoby wielkim wyrzutem sumienia, który będzie miał dla nich złe skutki. Przecież także pod projektem Kai Godek #ZatrzymajAborcję podpisało się aż 830 tys. osób i tego głosu nie można od tak sobie zlekceważyć. Kolejne tysiące pracowało nad tym projektem przez długi czas. Oni wszyscy są coraz bardziej zniecierpliwieni i rozczarowani.


- mówi abp Stanisław Gądecki

Źródło: Niedziela.pl
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura