REKLAMA

Minister Błaszczak: Dziś oświadczenie ws. listu ambasador Mosbacher

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w dzisiejszej rozmowie w radiowej Jedynce zapowiedział, że rzecznik rządu Joanna Kopcińska wyda oświadczenie w sprawie listu ambasador Mosbacher.
 Minister Błaszczak: Dziś oświadczenie ws. listu ambasador Mosbacher
/ screen yt

Jeżeli chodzi o ten list, to z tego, co wiem, dziś rzecznik rządu, pani minister Kopcińska wyda oświadczenie w tej sprawie, a więc dowiemy się szczegółów dotyczących... Godziny nie wskażę, natomiast dziś takie oświadczenie zostanie wydane.
 

- oznajmił Mariusz Błaszczak.
 
Minister wypowiedział się również na temat samej ambasador Stanów Zjednoczonych, twierdząc, że wczorajsze nieporozumienie spowodowane jest brakiem doświadczenia amerykańskiej urzędniczki.
 

A ja chciałbym to tak potraktować, że pani ambasador debiutuje w roli dyplomaty, to bizneswoman, która rzeczywiście ma doświadczenie w biznesie, no i chciałbym tak to widzieć, że tu mamy do czynienia z pewnym nieporozumieniem wynikającym z braku doświadczenia dyplomatycznego pani Mosbacher.

- stwierdził minister Błaszczak. 
 
Jednocześnie odniósł się do współpracy z ambasador, która według niego jest pozytywna.
 

W moim przekonaniu to współpraca bardzo efektywna, wspólnie pracujemy nad „Fortem Trump”, nad realizacją tego projektu polsko–amerykańskiego.

- powiedział minister.
 
Źródło: polskieradio.pl

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura