REKLAMA

Forum Żydów Polskich miażdży: W Polsce antysemityzm bije rekordy? Newsweek zmyśla, przekręca, manipuluje

- Newsweek manipuluje wynikami badań CNN na temat postaw wobec Żydów. CNN robi badania na temat postaw Europejczyków wobec Żydów. Publikuje wyniki. Polski Newsweek bierze ten artykuł i zmyśla, przekręca, manipuluje w artykule "Europa wciąż antysemicka. Polska w czołówce ksenofobicznych krajów" - czytamy a materiale opublikowanym na facebookowym profilu Forum Żydów Polskich
 Forum Żydów Polskich miażdży: W Polsce antysemityzm bije rekordy? Newsweek zmyśla, przekręca, manipuluje
/ FŻP logo

- 1. Najpierw to stwierdzenie: "Badanie pokazuje, że zaledwie jeden na 20 Europejczyków słyszał o jednym z największych ludobójstw w dziejach świata".

Jeden na dwudziestu, czyli tylko 5% Europejczyków słyszało!

Jednak informacja podana przez Newsweeka jest drastycznie nieprawdziwa!

Bo oto CNN informuje całkiem ODWROTNIE niż polski Newsweek. CNN pisze, że jeden Europejczyk na dwudziestu NIE słyszał o Holokauście. A nie - jak Newsweek - "jeden na dwudziestu słyszał". Czyli 95% Europejczyków to ci, którzy słyszeli, a nie ci, którzy nie słyszeli.

2. Następnie Newsweek pisze: "Okazuje się też, że w Polsce, na terytorium której wymordowano w czasie wojny najwięcej wyznawców judaizmu, antysemityzm bije rekordy popularności."

A CNN, który był autorem całej akcji badania nastrojów wobec Żydów, stwierdza coś całkiem przeciwnego: "Mocna większość Europejczyków - 54% - powiedziała, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, z wynikiem wznoszącym się do 2/3 (66%) w Polsce".

No to jak z tym antysemityzmem w Polsce ("bijącym rekordy popularności"), skoro NAJWIĘKSZE poparcie dla istnienia Izraela jest w Polsce?!

"Polscy antysemici" najliczniej w Europie popierają Izrael?!


- czytamy między innymi na profilu FŻP, które punktuje również manipulacje na temat korzystnych dla Żydów opinii Europejczyków oraz rzekomego odsetka "zdeklarowanych antysemitów" pośród Europejczyków, chociaż takie stwierdzenie W OGÓLE w artykule CNN nie pada.

Źródło: FB


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura