REKLAMA

Krzysztof Szczerski z drodze do Stanów Zjednoczonych na spotkania w ONZ, Białym Domu i Kongresie

Szef Gabinetu Prezydenta RP w dniach 9-12 grudnia br. składa wizytę w Stanach Zjednoczonych. Prof. Szczerski uda się do Nowego Jorku i Waszyngtonu.
 Krzysztof Szczerski z drodze do Stanów Zjednoczonych na spotkania w ONZ, Białym Domu i Kongresie
/ prezydent.pl fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska
 


W drodze na ważne spotkania w Nowym Jorku i Waszyngtonie: ONZ, Biały Dom, Dep. Stanu, Kongres, think-tanki; lobbing spraw polskich - pakiet zwiększenia obecności wojskowej, Rada Bezpieczeństwa ONZ, Trójmorze, polityka wschodnia

- poinformował Krzysztof Szczerski.

W pierwszym etapie wizyty przedstawiciel prezydenta Dudy spotka się z Marią Luisą Viotti, szefową gabinetu sekretarza generalnego ONZ. Rozmowa ma dotyczyć działań Polski w Radzie Bezpieczeństwa oraz w sprawie COP24.

Kolejne przewidziane rozmowy, mają odbyć się w stolicy USA, będą to spotkania i przemówienia na Atlantic Council i CEPA, na których poruszane mają być tematy bezpieczeństwa energetycznego i militarnego naszego regionu. Po tych wydarzeniach zaplanowano także rozmowy prof. Szczerskiego z asystentem sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji, który zajmuje się kwestiami polityki amerykańskiej wobec Polski oraz z członkami Kongresu.
 

adg

źródło: TT, prezydent.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura