REKLAMA

Morawiecki: Popieram zakaz handlu w niedzielę

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki poparł pomysł ograniczenia handlu w niedzielę, pod którym podpisało się ponad pół miliona obywateli. Jego zdaniem to dołączenie do krajów w których „życie rodzinne jest wartością społeczną”.
 Morawiecki: Popieram zakaz handlu w niedzielę
/ www.mr.gov.pl
Głośno zrobiło się ostatnio po wypowiedzi ministra finansów Pawła Szałamachy, który oceniając projekt obywatelski ograniczenia handlu w niedzielę stwierdził, że jest zwolennikiem wprowadzenia na początek jednej tylko wolnej niedzieli w miesiącu, aby ocenić skutki takich zmian. Jego wypowiedź skrytykował m.in. Krzysztof Dośla, szef Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, nazywając takie stawianie sprawy wróżeniem z fusów i zarzucając mu niewczytanie się w projekt ustawy.

Tymczasem wczoraj podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował zupełnie inną opinię.

- Jak najbardziej popieram, chciałbym zwrócić uwagę na to, że jesteśmy jednym z ostatnich krajów UE, w którym nie ma żadnego zakazu handlu w niedzielę. Tylko u nas jest pewnego rodzaju wolna amerykanka. Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną – powiedział m.in. Morawiecki.

Według niego zmiany nie powinny mieć negatywnego wpływu na gospodarkę.

- Można kupić chleb w sobotę, a buty w piątek – podsumował Morawiecki.

ml

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura