Marian Panic: "Krym należy do Rosji". Hasła ze spotkania niemiecko-rosyjskiego w Berlinie
17.12.2018 14:25

Komentarzy: 0
Udostępnij:
W Niemczech tego rodzaju niemiecko-rosyjskie spotkania są na porządku dziennym. Co roku odbywa się ich po kilkanaście.
W zamku Charlottenburg (w miejscu słynącym z wielu bardzo ważnych spotkań międzynarodowych) odbywa się właśnie kolejne. Nazywa się: "The German-Russian Young Leader Conference", a na nim bez żenady wypowiadane są takie na przykład hasła: "Krym należy do Rosji". Albo: "Trzeba koniecznie znieść sankcje przeciwko Rosji". Popisał się nimi między innymi niejaki Hans-Ulrich Jörges, do zeszłego roku jeden z czołowych redaktorów tygodnika "Stern", a obecnie redaktor naczelny (do spraw specjalnych) w "Gruner & Jahr" - jednym z czołowych niemieckich koncernów wydawniczych (i jednym z największych w Europie; bardzo aktywny również na rynku polskim). Ponadto częsty gość w różnych telewizyjnych Tolk-shows.
Marian Panic
Marian Panic

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.12.2018 14:25
Ekspert: Centralizacja UE jest potrzebna Niemcom do porozumienia z Rosją
03.04.2026 10:52

Komentarzy: 0
„Zniesienie zasady jednomyślności w polityce zagranicznej jest warunkiem niezbędnym do porozumienia z Rosją, bo inaczej zagrożone państwa wschodniej flanki – Polska, Bałtowie, Skandynawowie – zawetują to” - mówi w wywiadzie dla Tysol.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP .
Czytaj więcej
Rosja nie odnotowała w marcu postępów terytorialnych w wojnie z Ukrainą
02.04.2026 20:24

Komentarzy: 0
W marcu rosyjska armia, po raz pierwszy od dwóch i pół roku, nie odnotowała w ciągu miesiąca postępów terytorialnych w Ukrainie - powiadomiła agencja AFP, opierając się na danych amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW). W ocenie AFP jest to m.in. wynik kontrofensywy sił ukraińskich na południowym wschodzie kraju.
Czytaj więcej
Niemcy. Dzieci ukarane za niepodpisanie przez rodziców genderowej "lojalki"
02.04.2026 20:16

Komentarzy: 1
Niemcy. Rodzice trójki dzieci sprzeciwili się ideologii gender. Nowa nauczycielka biologii była bowiem zdania, iż dzieci mogą identyfikować się jako szczenięta. Kiedy dorośli odmówili podpisania swego rodzaju "lojalki", ich dzieci spotkała surowa kara.
Czytaj więcej
Ukraińcy chcieli wwieźć Rosjan do Polski. Pilny komunikat Straży Granicznej
02.04.2026 19:52
Gen. Wroński: Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą twardą alternatywę
02.04.2026 15:23

Komentarzy: 0
Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą alternatywę złożoną z twardych sojuszników – uważa gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
