Szukaj
Konto

Polacy z załogi statku "Pomerenia Sky" uwolnieni

18.12.2018 19:43
Polacy z załogi statku "Pomerenia Sky" uwolnieni
Źródło: screen video TVP Info
Komentarzy: 0
Jak podaje w oficjalnym komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członkowie załogi statku "Pomerenia Sky", porwani pod koniec października 2018 r. u wybrzeży Nigerii, zostali uwolnieni. Wszyscy marynarze, w tym ośmiu Polaków, są w bezpiecznym miejscu i oczekują na powrót do rodzin.

Dziękujemy armatorowi, jego współpracownikom i doradcom za profesjonalne poprowadzenie tej trudnej sprawy. Jesteśmy wdzięczni za pomoc także władzom Nigerii.

Sprawą od samego początku zajmował się międzyresortowy zespół pod przewodnictwem wiceministra spraw zagranicznych i cieszymy się, że do uwolnienia doszło przed Świętami.

Przypominamy, że było to już piąte porwanie Polaków w Zatoce Gwinejskiej od 2013 roku. Apelujemy do polskich marynarzy, by przed podjęciem pracy na statku w niebezpiecznym regionie świata zawsze sprawdzali, czy armator posiada odpowiednie ubezpieczenie


- głosi komunikat MSZ.

źródło: informacja prasowa

raw

Komentarzy: 0
Data publikacji: 18.12.2018 19:43