REKLAMA

[Video] W. Gadowski: Ten rok był rokiem dobrych chęci i złych kapitulacji rządu PiS

- To był rok kapitulacji przed lobby żydowskim, kiedy musieliśmy szybko w sposób hańbiący nas zmieniać ustawę o IPN. Pytanie po co wprowadzaliśmy tą ustawę, skoro nie przeprowadziliśmy prostych rachunków fizyki politycznej, gdzie ciała większe mają wpływ na ruch ciał mniejszych - mówi w cotygodniowym felietonie Witold Gadowski.
 [Video] W. Gadowski: Ten rok był rokiem dobrych chęci i złych kapitulacji rządu PiS
/ Źródło: screen YouTube
- Weszliśmy pomiędzy duże żarna, możemy się na to zżymać, stosować cały sztafaż antysemickich retoryk, ale to nic nie da. Retoryka antysemicka jest beznadziejna i bezpłodna, gromadzi nam nad głowami jedynie czarne chmury. Praktyka jest taka, że musimy uwzględniać duże siły. Wchodzimy do obozu, w którym wielką rolę odgrywa lobby żydowskie, zatem musimy obliczyć na co nas stać, a gdzie wojen prowadzić nie powinniśmy, bo przegramy - mówi publicysta.

- Druga kapitulacja jeszcze bardziej upokarzająca, to kapitulacja przed lobby, które nazwałbym lobby pod wodzą pani Gersdorf. To pani prezes Gersdorf przyjmowała w swoim gabinecie premiera Morawieckiego i stawiała mu warunki. Jak ktoś może stawiać warunki premierowi? Otóż dużo lepiej lekcję z fizyki politycznej odrobiła lobby sędziowskie, wywodzące się jeszcze z PRL. Oni wiedzieli, że za ich wyrzeczenie się polskich interesów staną wielkie siły międzynarodowe i tak się stało - dodaje.

- Jak działać? Turcja, członek NATO, kiedy w 2003 roku USA rozpoczęły inwazję na Irak Turcja pozwoliła latać nad swoim terytorium, ale nie za darmo. Na samej tej inwazji Turcja zarobiła 8 mld dolarów. Amerykanie zapłacili i nie wyrzekli się swojego sojusznika w Ankarze - tłumaczy Gadowski.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura