REKLAMA

Rzecznik Asii Bibi inaczej o sprawie rzekomej odmowy udzielenia pomocy przez Watykan

Nieco inne światło - niż informacje, które w ciągu ostatnich dni obiegły świat - rzucił na sprawę rzekomego odrzucenia możliwości udzielenia azylu Asii Bibi przez Watykan przewodniczący Brytyjsko-Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijan i zarazem rzecznik ukrywającej się Pakistanki Wilson Chowdhry.
 Rzecznik Asii Bibi inaczej o sprawie rzekomej odmowy udzielenia pomocy przez Watykan
/ pexels.com
 

Chowdhry, który obecnie przebywa w Kanadzie, nie słyszał o niedawnej krytyce sekretarza stanu watykańskiego za stwierdzenie, że sprawa Asi Bibi była "pakistańską sprawą wewnętrzną"

- informuje Life Site News.

 

6 listopada odpowiedź kard. Pietro Parolina na pytanie dotyczące Asi Bibi polegała na tym, że Stolica Apostolska zawsze była zainteresowana ratowaniem jej życia i uważał to za dobre (…) "Pytanie nie jest proste", kontynuuje Parolin, zgodnie z relacją Il Messaggero. "Z prawnego punktu widzenia jest to wewnętrzna sprawa Pakistanu, ale mamy nadzieję, że uda się to rozwiązać w najlepszy sposób."

- podaje portal.

 

"[Uwaga Parolina] mnie nie zaskakuje," powiedział. "Wszystkie wyznania religijne uznają potrzebę odpowiednich procesów prawnych."

- stwiedził Chowdhry dodając, że papież wielokrotnie wypowiadał się przeciwko uwięzieniu Bibi, katolicka społeczność bardzo ją wspiera i chociaż Watykan nie złożył Pakistance oficjalnej propozycji azylu, to zrobił to rząd włoski.

 

Wilson Chowdhry poinformował także, że opóźnienie w znalezieniu schronienia dla Asii i jej rodziny zawinione jest przez stronę pakistańską.


adg

źródło: lifesitenews.com

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura