Libia: atak na MSZ w Trypolisie. Trzy osoby nie żyją
25.12.2018 12:31

Komentarzy: 0
Udostępnij:
W stolicy Libii Trypolisie we wtorkowy poranek miał miejsce samobójczy atak na ministerstwo spraw zagranicznych. Jak podają lokalne media odpowiedzialnymi za zamach są bojownicy ISIS.
Zamachowcy otworzyli ogień po czym wysadzili się w libijskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Trypolisie.
Pracownik ministerstwa oświadczył, że nie żyją trzy osoby, a następne sześć zostało rannych. Napastnicy byli prawdopodobnie bojownikami Państwa Islamskiego.
Pracownik ministerstwa oświadczył, że nie żyją trzy osoby, a następne sześć zostało rannych. Napastnicy byli prawdopodobnie bojownikami Państwa Islamskiego.
Libia, attacco al ministero degli Esteri a Tripoli: 3 morti https://t.co/qVp2oYEkrf pic.twitter.com/E689oI71Ao
— Affaritaliani.it (@Affaritaliani) 25 grudnia 2018
Źródło: Reuters
kp
kp

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 25.12.2018 12:31
[Tylko u nas] Michał Bruszewski: Chalifa Haftar czyli marsz nowego Kadafiego
14.04.2019 01:56

Komentarzy: 0
Trwa bitwa o libijską stolicę - Trypolis. Kraj, który po obaleniu Muammara Kadafiego pogrążył się w odmętach wojny domowej, atakach islamskich radykałów oraz mafijnych i klanowych układów, znowu jest świadkiem przejmowania rządów przez wojskowego dyktatora. Po pełnię władzy zmierza marszałek Chalifa Haftar. Walki o Trypolis kolejny raz udowadniają bezsens rozpoczętej 8 lat temu wojny, w którą zaangażowała się Zachodnia Europa.
Czytaj więcej
Libia: Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za atak na MSZ
26.12.2018 12:02
Słowacki eurodeputowany oskarża maltański rząd o sprzedanie do Libii 88 tys. wiz Schengen
23.06.2018 22:10
"Antifa was wymorduje". Szokujące sceny w Łodzi
29.03.2026 14:18

Komentarzy: 0
Niewielki marsz antyrasistowski w Łodzi wywołał kontrowersje w sieci. "Łódzki Marsz Antyrasistowski, a obecni na nim skandują «Katole wy chu*e, ANTIFA was wymorduje»" – donosi Młodzież Wszechpolska i publikuje nagranie.
Czytaj więcej
Polski żołnierz ranny w Libanie. Wybuchła mina-pułapka
29.03.2026 14:08


