Jacek Kurski komentuje słowa sprzed lat: "Z czynną polityką skończyłem, kwalifikacje zostały"

Dziennik Fakt przypomniał wywiad Piotra Najsztuba z Jackiem Kurskim sprzed kilkunastu lat, w którym dzisiejszy prezes TVP zarzekał, że nie przyjąłby propozycji zarządzania telewizją publiczną.
 Jacek Kurski komentuje słowa sprzed lat: "Z czynną polityką skończyłem, kwalifikacje zostały"
/ zrzut z ekranu

Rozmowa została przeprowadzona w 2006 roku dla stacji TVP2. Piotr Najsztub pytał Jacka Kurskiego, który w przeszłości był dziennikarzem, czy chciałby objąć fotel prezesa TVP. – Nie, nie, nie – odpowiedział J. Kurski, który uargumentował to faktem, że jest politykiem. – Dosyć czynnym, twardym, nawet frontowym. Na dziewiątym piętrze nie powinien być polityk. Nie powinien być też Jacek Kurski. Myślę, że uda się znaleźć merytoryczną osobę, która nie będzie politykiem – zaznaczył dzisiejszy prezes TVP.

Co dzisiaj o tych słowach sądzi prezes Kurski? - "Nie pojmuję egzaltacji fragmentem rozmowy z P.Najsztubem sprzed 12 lat, w kt. mówię, że jakkolwiek mam odpowiednie kwalifikacje to, jako czynny polityk, nie będę prezesem TVP. Nic nie poradzę na to, że z czynną polityką skończyłem a kwalifikacje zostały:)" - ocenił tamte słowa na Twitterze Jacek Kurski.

Źródło: Fakt kos

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe