REKLAMA

Policja zawiodła się na… Google Maps. Ciało odnaleziono dopiero po 18 miesiącach

Australijska policja szybko nie skorzysta ponownie z pomocy Google Maps. Przez błędną mapę ciało zaginionego 46-latka zostało odnalezione dopiero po 18 miesiącach.
 Policja zawiodła się na… Google Maps. Ciało odnaleziono dopiero po 18 miesiącach
/ google maps
46-letni Darrel Simon zaginął w listopadzie 2014 r., przebywając na terenie posiadłości swojego partnera. Policja na podstawie mapy wydrukowanej z Maps Google przeszukała posiadłość, jednak nie odnalazła ciała. Udało się to dopiero w maju 2016 r. Jak informuje BBC mapa zawierała niepoprawne granice nieruchomości, śledczy więc przeszukali zaledwie połowę posiadłości. Ciało odkryli dopiero kolejni właściciele posiadłości.

– Bardzo żałujemy, że tak się stało. To nie powinno się wydarzy. (…) Opóźnienie w znalezieniu ciała 46-latka spotęgowało smutek odczuwany przez jego rodzinę i przyjaciół, a zwłaszcza jego ojca – sprawę tłumaczył przedstawiciel stanu Queensland John Lock. Australijska policja zarzeka się, że to ostatni przypadek korzystania z tak niesprawdzonego narzędzia, śledczy w przyszłości mają korzystać z map uzyskanych z urządzeń dobrej jakości.
 
Źródło: wprost.pl
kos

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura