REKLAMA

[Video] W. Gadowski: "Dlaczego kluczykostwo zarabia za każdy samochód, który przejedzie tą autostradą?"

"Do dziś nie rozumiem dlaczego "kluczykostwo" zarabia za każdy samochód, który przejedzie tą słynną autostradą, gdzie Kulczyk w dziwny sposób zapanował nad ruchem publicznym. Czy nie należałoby przejżeć tych umów i zrediwować to wszystko? Nie moge sie także doczekać na śledztwo w sprawie prywatyzacji "Ciechu". Cisza. Nic." - mówi w cotygodniowym felietonie Witold Gadowski.
 [Video] W. Gadowski: "Dlaczego kluczykostwo zarabia za każdy samochód, który przejedzie tą autostradą?"
/ Źródło: screen YouTube
- Skończył się rok 2018 weszliśmy w rok 2019, bardzo ważny, ponieważ w tym roku będą dwie kampanie wyborcze i dwie elekcje. Jednak do Parlamentu Europejskiego, gdzie będziemy wybierać  tych, którzy chcą się dorobić szybko i tanio i idą do ponad siedmiuset osobowego PE, żeby właściwie o niczym nie decydować i nic nie znaczyć, ale brać za to sowite apanaże. Druga elekcja do parlamentu krajowego, która pociągnie za sobą wybór nowych władz. To już bardzo ważne, to już prawdziwa bitwa - mówi dalej publicysta


- Człowiekiem, który najbardziej nosi na plecach to piętno roku wyborczego jest nie kto inny, jak minister energetyki Krzysztof Tchórzewski. Dlaczego? Realny koszt produkcji elektrycznej z węgla wzrasta do 400 zł ze 160, czyli produkcja energii elektrycznej metodą węgla wzrośnie dwukrotnie, bo UE już dawno wymyśliła sobie, że należy płacić za emisje CO2. Co więcej ci unijni rachmistrze są tak sprytni, że nie da się kompensować zużycia. Bo moglibyśmy przecież powiedzieć, że zużywamy dużo, ale nasze lasy, które zalegają na powierzchni 30 proc. w jakiś sposób kompensują te emisje dwutlenku węgla. Taki sposób myślenia lansował prof. Jan Szyszko, ale już go nie ma na ministerialnym fotelu, widać więc, że UE takie myślenie kasuje - dodaje Gadowski.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura