Marszałek Karczewski: KE ma prawo sprawdzić ustawę o cenach energii, ale ja jestem spokojny

Komisja Europejska oczekuje, iż polski rząd przekaże do notyfikacji ustawę dotyczącą cen energii. Dziś Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Polskim Radio zdradził czy nie obawia się negatywnej opinii w sprawie tej ustawy.
 Marszałek Karczewski: KE ma prawo sprawdzić ustawę o cenach energii, ale ja jestem spokojny
/ polskieradio.pl
– Mam zapewnienie ministerstwa, że było to wszystko poddawane opiniom naszych ekspertów i że wszystko jest w porządku i że takich zarzutów nie powinno być. Ja jestem raczej spokojny o efekt działania Komisji Europejskiej – ocenił marszałek Karczewski. Na pewno Komisja Europejska ma prawo do tego, aby sprawdzać tego typu ustawy i wydać swoją opinię, ale w trakcie debaty rozmawialiśmy również i był poruszany ten problem. Jestem spokojny. Jaki będzie efekt, zobaczymy – dodał polityk.

Marszałek w dalszej części rozmowy nawiązał do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiej i do Sejmu. – Przede wszystkim na przełomie stycznia/lutego, bardziej chyba na początku lutego przedstawimy nasz program, program kontynuacji zmian w Polsce, i również nowe propozycje dotyczące naszej wewnętrznej sytuacji, czyli polityki tu, w Polsce. Ale również i dotyczące przyszłości Unii Europejskiej
– zakończył Marszałek Karczewski.

Źródło: polskieradio.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe