Prokuratura rozszerza zarzuty wobec żony posła Gawłowskiego

Prokuratura Krajowa zdecydowała o rozszerzeniu zarzutów postawionych żonie posła Stanisława Gawłowskiego.
 Prokuratura rozszerza zarzuty wobec żony posła Gawłowskiego
/ pk.gov.pl
Sprawa dotyczy nieprawidłowości finansowych i podejrzenia o „pranie brudnych pieniędzy” w związku z próbą zalegalizowania apartamentu w chorwackiej miejscowości Boi. Wedle prokuratury żona posła PO miała udaremniać lub znaczne utrudniać stwierdzenie przestępczego pochodzenia nieruchomości „przyjętej uprzednio w formie łapówki” przez jej męża od biznesmena Bogdana K.

– Prokuratura nie chce przyznać się do błędu i po prostu nie chce oddać pani podejrzanej Renacie Listowskiej-Gawłowskiej 80 tys. zł – ocenił
pełnomocnik żony posła, który twierdzi, że rozszerzenie zarzutów ma związek z wpłaconym poręczeniem majątkowym.

Jak poinformowała w specjalnym komunikacie prokuratura „Sąd Okręgowy w Szczecinie 21 grudnia 2018 r. rozpoznał zażalenie obrońców podejrzanej Renaty L-G. na postanowienie prokuratora o zabezpieczeniu na mieniu podejrzanej dokonanego na poczet kary grzywny i kosztów sądowych poprzez zajęcie środków pieniężnych w kwocie 80 tysięcy złotych. Sąd uchylił to postanowienie i przekazał sprawę oskarżycielowi do ponownego rozpoznania”. Sąd miał również wskazać konieczność uzupełnienia zarzutów.  „Oznacza to konieczność wskazania w opisie czynu przypisanego Renacie G-L. szczegółów łapówki przyjętej przez Stanisława Gawłowskiego. Sąd wskazał, iż dopiero po doprecyzowaniu tej kwestii i przedstawieniu podejrzanej zmienionego zarzutu, Sąd dokona ponownych ustaleń, czy zasadnym jest dokonanie zabezpieczenia majątkowego” – czytamy.

Źródło: TVP Info 
kos

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe