Adrian Zandberg i Partia Razem idą do wyborów z OPZZ

Dziś odbyła się konferencja prasowa części środowisk lewicowych, które zapowiadają wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 Adrian Zandberg i Partia Razem idą do wyborów z OPZZ
/ zrzut z youtube.com
Konferencja odbyła się w siedzibie Partii Razem i wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Unii Pracy, PPS, OPZZ, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej oraz ruchu Wolność i Równość. Frakcje te stworzą wspólną listę.

– Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny

– zapowiedział Zandberg, który dodał, że wybór między Grzegorzem Schetyną i byłym szefem Młodzieży Wszechpolskiej a Jarosławem Kaczyńskim i byłym przewodniczącym Młodzieży Wszechpolskiej Adamem Andruszkiewiczem jest „obraźliwy dla Polaków”.

Przypominamy, że lewicowa Barbara Nowacka i jej Inicjatywa Polska w wyborach samorządowych startowała wspólnie z PO, wciąż nieznane są konkretne plany Roberta Biedronia oraz SLD, które nie zdecydowało, czy przyłączyć się do lewicowego planktonu, czy budować szeroką koalicję z PO, PSL i Nowoczesną.

Na chwilę obecną na lewicy panuje więc rozdrobienie.

Źródło: interia.pl
kos/k


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe