REKLAMA

Ewa Zarzycka dla "TS": Zainteresowanie mocno wybiórcze

Prezes Polskiego Radia zwolniła cały zarząd organizacji związkowej, rzecz jasna wykorzystując paragraf 52 kodeksu pracy, czyli dyscyplinarkę. Bo to jedyny sposób na wyrzucenie z pracy indywiduum, które o zarobkach pracowników mówi, o warunkach pracy, a czasami ma czelność podwyżek dla załogi się domagać. Czy zwolnieni to właśnie robili?
M. Żegliński Ewa Zarzycka dla "TS": Zainteresowanie mocno  wybiórcze
M. Żegliński / Tygodnik Solidarność
Nie wiem, podobno nękali, ale nękać powinni, w końcu są związkowcami. Wiem za to, że dziennikarze, generalnie stroniący od związków zawodowych i niewiele o nich wiedzący, stracili szansę, by nie siedzieć cicho. By, dajmy na to, wykazać się dociekliwością – sprawdzić, czy takie przypadki wcześniej się zdarzały, jak takie ewidentne łamanie prawa traktuje prokuratura, jak pracują sądy pracy. Jak się w Polsce zakłada związki zawodowe.

Materiałów nie trzeba żmudnie szukać. Gdybyście jednak, koleżanki i koledzy, mieli z tym kłopoty, służymy pomocą. Zapraszamy do „Tygodnika Solidarność” na bezpłatny kurs dokształcający, wszak my o takich sprawach piszemy od lat. Nie obiecujemy, że Ważna Pani z Telewizji z innym guru związek zawodowy założą, a guru jeszcze wyższy rangą od razu z salonu ich wygna, byście temat mieli. Ale na to, że zobaczycie kawałek normalności, liczyć możecie.

Ewa Zarzycka
pełniąca obowiązki redaktora naczelnego
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura