Warszawa gospodarzem ważnego szczytu dotyczącego światowego bezpieczeństwa

- Mamy przyjemność poinformować, że Rzeczpospolita Polska i Stany Zjednoczone będą współgospodarzami “Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone państwa z całego świata - poinformowały wspólnie rządy USA i Polski.
- Zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie leży w żywotnym interesie całej wspólnoty międzynarodowej. Państwa uczestniczące w spotkaniu będą miały sposobność podzielenia się swoimi ocenami oraz przedstawienia propozycji na temat przyszłości regionu. W trakcie spotkania będą miały miejsce dyskusje na temat kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu dotyczących m.in. terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa handlu morskiego oraz bezpieczeństwa energetycznego, a także zagrożeń wynikających z działalności różnych aktorów i grup interesów w regionie. Społeczność międzynarodowa podziela szereg obaw związanych z zagrożeniami dla pokoju na Bliskim Wschodzie. Spotkanie ministerialne będzie zatem okazją do dialogu na ten temat i budowania konsensusu wokół konieczności wzmocnienia architektury bezpieczeństwa oraz zwiększania stabilności
- możemy przeczytać w komunikacie.
- możemy przeczytać w komunikacie.
- Spotkanie ministerialne, które wspólnie organizujemy, jest również wyrazem strategicznego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi i Polską, służącego realizacji wspólnych interesów w obszarze promocji międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa
-głosi stanowisko Warszawy i Waszyngtonu.
-głosi stanowisko Warszawy i Waszyngtonu.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 11.01.2019 19:32
Komentarze
"Drapieżna hegemonia" USA
11.07.2026 21:08

Komentarzy: 0
To prawda, świat się zmienia. Nie jest to odkrycie naszych czasów, twierdzili to już starożytni. Jednym z głosicieli tej prawdy był Heraklit. Nie zamierzam jednak pisać eseju filozoficznego, lecz tekst o Polsce i dylematach polskiej polityki zagranicznej. Co ma więc tytuł do tematu o którym zamierzam napisać? Bardzo wiele. Po kolei, uprzejmie proszę o cierpliwość.
Czytaj więcej
Trump powiedział, że wydał instrukcję zbombardowania Iranu w razie zamachu na niego
10.07.2026 21:50

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump powiedział „New York Post”, że wydał wojsku instrukcję „zbombardowania Iranu na poziomie nie widzianym nigdy wcześniej”, gdyby coś mu się stało w wyniku irańskiego zamachu. Zaprzeczył przy tym doniesieniom, że Izrael ostrzegł go przed nowymi planami zamachu ze strony Irańczyków.
Czytaj więcej
Uzbrojony w maczetę napastnik zaatakował policjantów. Funkcjonariusz trafił do szpitala
10.07.2026 15:18

Komentarzy: 0
Groźny atak na policjantów w Warszawie. Uzbrojony 29-latek najpierw zaatakował funkcjonariusza Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a następnie podczas zatrzymania ranił kolejnych policjantów. Jeden z nich trafił do szpitala.
Czytaj więcej
Akcja CBA w Warszawie. Chodzi o Szpital Południowy
09.07.2026 10:32
Trump stawia ultimatum. Wojska USA w Europie zależą od Grenlandii
09.07.2026 07:47

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump nie podjął jeszcze decyzji o wycofaniu amerykańskich żołnierzy z Europy. Przywódca podkreślił jednak, że wiele będzie zależało od umowy w sprawie Grenlandii.
Czytaj więcej
