REKLAMA

Ryszard Czarnecki: "15" strzela do "5" czyli Europa Zachodnia kontra nasz region

Charakterystyczne, że z tych pięciu krajów tylko w jednym (Słowacja) obowiązuje euro. Inne jakoś na to dobrodziejstwo się nie zdecydowały. I chyba nie żałują… Znamienne też, że z tej środkowo-wschodnioeuropejskiej „Piątki” 80% nie dało się złamać i nie poparło na szczycie UE w Brukseli we wrześniu 2015 roku przymusowych „kwot dla imigrantów” (głównie muzułmańskich), co forsowała Unia i kraje prowadzące politykę multi-kulti. Wówczas to Budapeszt, Bratysława i Praga głosowały przeciw, a Bukareszt wstrzymał się od głosu. Warszawa – czyli Ewa Kopacz – mimo, że obiecała poparcie sąsiadom z V4 to w ostatniej chwili zdradziła. Nowy rząd RP nie tylko doszlusował do tego „imigracyjnosceptyczneo” kręgu, ale stał się wręcz jego liderem twardo i konsekwentnie broniącym prawa weta wobec unijnego bezceremonialnego ingerowania w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich UE - i to w obszarze, w którym traktatowo kraje UE miały zadeklarowaną pełną swobodę.
 Ryszard Czarnecki: "15" strzela do "5" czyli Europa Zachodnia kontra nasz region
/ youtube.com

Cóż, możecie mnie nazywać prorokiem Ryszardem, bo tydzień temu na łamach mojej stałej rubryki „Widziane z Brukseli” opublikowałem tekst „Pani Hipokryzja”, który odnosił się do hipokryzji unijnych elit. Felieton jeszcze się nie ukazał, dopiero zawieźli go do drukarni, a Parlament Europejski potwierdził, że miałem rację odrzucając zgłoszony przeze mnie w imieniu europejskich konserwatystów wniosek o debatę na temat Francji. Na to w Strasburgu czasu nie znaleziono – ale znaleziono, a jakże, czas i miejsce, aby porozmawiać o … Czechach. To dopełnia obraz swoistego zachodnioeuropejskiego „polowania z nagonką” na kraje naszego regionu. Ta decyzja w sprawie naszego południowego sąsiada oznacza, że Republika Czeska będzie już piątym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej  „na cenzurowanym”. Zaczęło się od Polski (przy dziesiątej debacie na temat RP straciłem rachubę , ile ich było), potem przyszedł czas na Węgry, Słowację i Rumunię. A teraz czeska wisienka na torcie (albo „truskawka na torcie” – jakby to powiedział Tomasz Hajto). Jeżeli ktoś myśli, że atak na Polskę wynika z tego, że w wyniku demokratycznych wyborów do władzy doszedł Jarosław Kaczyński oraz PiS i dlatego strzelają do nas, niczym, za przeproszeniem, do kaczek – to jest w błędzie . Oto bowiem Rumunia rządzona jest przez socjalistów, Słowacja takoż przez lewicę, Czechy przez liberałów, a  u braci Madziarów kolejną kadencję u władzy jest partia, która jest z PO i PSL w jednej rodzinie politycznej czyli Europejskiej Partii Ludowej. Oznacza to, że ta obława Brukseli (i „starej Unii”) nie odnosi się do prawicy – choć może wobec prawicy jest szczególnie spektakularna- tylko do krajów naszego regionu Starego Kontynentu. Nie ma cudów – i przypadków. Atakowane są przez Komisję Europejską i unijne instytucje piąte i szóste (po Brexicie!), co do wielkości państwa UE czyli Polska i Rumunia ,a także mające silną gospodarkę i rozwinięty handel międzynarodowy Czechy oraz dwa inne kraje tworzące Grupę Wyszehradzką czyli Słowacja i Węgry.

Charakterystyczne, że  z tych pięciu krajów tylko w  jednym (Słowacja) obowiązuje euro. Inne jakoś na to dobrodziejstwo się nie zdecydowały. I chyba nie żałują… Znamienne też, że z tej środkowo-wschodnioeuropejskiej „Piątki” 80% nie dało się złamać i nie poparło na szczycie UE w Brukseli we  wrześniu 2015 roku  przymusowych „kwot dla imigrantów” (głównie muzułmańskich), co forsowała Unia i kraje prowadzące politykę multi-kulti. Wówczas to Budapeszt, Bratysława i Praga głosowały przeciw, a Bukareszt wstrzymał się od głosu. Warszawa – czyli Ewa Kopacz – mimo, że obiecała poparcie sąsiadom z V4  to w ostatniej chwili zdradziła. Nowy rząd RP nie tylko doszlusował do tego „imigracyjnosceptyczneo” kręgu, ale stał się wręcz jego liderem twardo i konsekwentnie broniącym prawa weta wobec unijnego bezceremonialnego ingerowania w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich UE - i to w obszarze, w którym traktatowo kraje UE miały zadeklarowaną pełną swobodę.

Dlatego też prawdziwe czy rzekome przewiny rządów naszej „Piątki” są tylko pretekstem do stawiania nas pod brukselskim pręgierzem.
 

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej" (19.12.2018)


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura