Petycja z poparciem dla wyrzuconego z Norwegii za obronę polskich dzieci konsula

Wczoraj informowaliśmy o decyzji norweskiego MSZ ws. usunięcia polskiego konsula aktywnie działającego na rzecz polskich rodzin w Norwegii, którym Barnevernet odebrało dzieci. Dyplomata pomógł 150. rodzinom. Poniżej dostępna jest petycja wyrażająca poparcie i apelująca o obronę Sławomira Kowalskiego przez polskie MSZ.
 Petycja z poparciem dla wyrzuconego z Norwegii za obronę polskich dzieci konsula
/ pixabay.com


Dr Kowalski dał się poznać jako człowiek niezwykle zaangażowany i w pełni oddany służbie na rzecz polskich obywateli mieszkających w Norwegii. W pełnieniu swej funkcji był wzorem oddanej, a zarazem pełnej szacunku dla przyjmującego państwa służby rodakom prześladowanym przez Barnevernet. Ten norweski Urząd ds. Dzieci jest obecnie przedmiotem krytyki społeczności międzynarodowej. Tylko w 2018 roku głos w sprawie naruszeń standardów praw człowieka przez Barnevernet zabrało Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy oraz Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu

- piszą autorzy petycji.

 


Oczekuję, że polskie MSZ nie ulegnie bezpodstawnej presji na odwołanie polskiego urzędnika, którego działania służą rodakom na emigracji. Konwencja wiedeńska o stosunkach konsularnych jasno stanowi, że funkcja konsula polega na „udzielaniu pomocy i opieki obywatelom państwa wysyłającego” oraz ochronie „interesów małoletnich i innych osób nie posiadających pełnej zdolności do czynności prawnych, obywateli państwa wysyłającego”
 

- apelują.

Petycję można podpisać po kliknięciu TUTAJ


adg

źródło: maszwpływ.pl

#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe