Minister Rafalska o prawdopodobnych zmianach w programie Rodzina 500 +

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w radiowych Sygnałach Dnia opowiedziała o prawdopodobnych zmianach w programie Rodzina 500 +.
 Minister Rafalska o prawdopodobnych zmianach w programie Rodzina 500 +
/ polskieradio.pl

– Dziś wynosi 800 i 1200 złotych w zależności od tego, czy jest to dziecko z jakimiś niepełnosprawnościami. Wiemy już, o ile mogą być te kryteria zmienione i kiedy ewentualnie ta zmiana mogłaby wejść w życie? – pytał Piotr Gociek.

Ponieważ jest to podniesienie kryterium dochodowego po okresie trzyletnim, czyli takim normalnym okresie weryfikacyjnym, który jest stosowany przy wielu innych świadczeniach, to ono nie może być na tyle nieistotne, żeby za chwileczkę nam powodowało to, że wzrost w kolejnym roku minimalnego świadczenia ograniczy dostęp do korzystania ze świadczenia wychowawczego Rodzina 500+. A więc dla mnie też punktem wyjścia jest wzrost co najmniej o kwotę 100 złotych. Ostatecznie jaka to będzie kwota, pewnie lada moment się dowiemy, bo taki projekt chcemy złożyć, będzie lada moment wpisany do prac Rady Ministrów i będzie procedowany. Uzgodnię to jeszcze z premierem i z panią minister Czerwińską. Na pewno powinien być to, tak jak powiedziałam, wzrost wyższy niż 100 złotych

– odpowiedziała minister Rafalska.

Źródło: polskieradio.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe