REKLAMA

Die Welt chce, by minister spraw zagranicznych Niemiec brał udział w w konferencji ws. Iranu w Warszawie

„Na kilka dni przed rocznicą wyzwolenia Auschwitz Iran pokazuje swoje straszne antysemickie oblicze. Polska i minister spraw zagranicznych USA zapraszają do wypracowania strategii przeciwko reżymowi w Teheranie. Szef niemieckiej dyplomacji Maas powinien odpowiedzieć na apel z Warszawy” – czytamy w opublikowanym na łamach „Die Welt”
 Die Welt chce, by minister spraw zagranicznych Niemiec brał udział w w konferencji ws. Iranu w Warszawie
/ zrzut z ekranu
"Reżim mułłów chce dokończyć dzieła nazistów” – pisze komentator "Die Welt" Alan Posener.

„Iran został zidentyfikowany jako główny destabilizujący czynnik. Inne kraje arabskie wspierane są w walce z Teheranem. Istnieje nadzieja, że ze wspólnego sprzeciwu Arabów i Izraelczyków przeciwko irańskim ambicjom hegemonialnym narodzą się nowe impulsy dla rozbrojenia konfliktu o Palestynę” - dodaje autor.

Posener chwali pomysł zwołania w Warszawie w połowie lutego konferencji z udziałem ponad 70 krajów, na której ma zostać opracowana strategia przeciwko Iranowi, sugeruje jednak, by na tej konferencji był również przedstawiciel Niemiec.

„Kraj (Niemcy), który określa bezpieczeństwo Izraela mianem elementu swojej racji stanu, musi poprzeć konferencję w Warszawie. Minister spraw zagranicznych Heiko Maas powinien wziąć udział i zabrać ze sobą Panią Mogherini” – pisze Posener.

Źródło: Deutsche Welle


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura