Uwaga! Szykuje się załamanie pogody. Ostrzeżenie dla 11 województw
11.02.2019 18:12

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Kilka cieplejszych dni uświadomiło nam zbliżającą się wiosnę. Niestety – szykuje się załamanie pogody. IMGW wydał ostrzeżenie dla 11 województw.
Nadchodzące pogorszenie pogody spowoduje nadchodzący znad Francji wyż. Synoptycy spodziewają się mas polarnego powietrza z północnego zachodu.
IMGW wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw nadmorskich - zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr może wiać w porywach do 80 km/h.
Z kolei mieszkańcy w województwach podkarpackim, małopolski,, śląskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim oraz wielkopolskim wydano ostrzeżenie dotyczące oblodzenia. Po opadach deszczu może występować zamarzanie.
IMGW wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw nadmorskich - zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr może wiać w porywach do 80 km/h.
Z kolei mieszkańcy w województwach podkarpackim, małopolski,, śląskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim oraz wielkopolskim wydano ostrzeżenie dotyczące oblodzenia. Po opadach deszczu może występować zamarzanie.
Według prognoz #IMGW, dzisiaj w nocy na: Mazowszu, Lubelszczyźnie, Opolszczyźnie, Śląsku, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej, Podkarpaciu, a także w Małopolsce i Wielkopolsce drogi i chodniki mogą być śliskie. Z kolei nad morzem silny #wiatr (do 80 km/h). Uważajcie! #zima #pogoda pic.twitter.com/sIqSQAWKva
— RCB (@RCB_RP) 11 lutego 2019

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 11.02.2019 18:12
Załamanie pogody i śnieżyca w Polsce. Spadnie nawet 20 cm śniegu
31.03.2026 07:28

Komentarzy: 0
Do Polski nadciąga gwałtowne załamanie pogody - pojawią się intensywne opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem, a w górach możliwa jest śnieżyca. Najtrudniejsze warunki prognozowane są na południu i południowym wschodzie kraju.
Czytaj więcej
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
28.03.2026 17:34

Komentarzy: 0
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna i północno-zachodnia będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Islandią, Morzem Norweskim i Morzem Białym, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód kontynentu licznych frontów atmosferycznych. Południowo-wschodnie krańce Europy pozostaną w zasięgu rozległego niżu znad Morza Czarnego. Na obszarze od Wysp Azorskich przez Hiszpanię, Francję, Polskę aż po Rosję, będzie rozciągał się klin Wyżu Azorskiego. Przeważający obszar naszego kraju będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, tylko krańce południowo-wschodnie pozostaną na skraju niżu z rejonu Morza Czarnego, jedynie w nocy na północnym zachodzie kraju zaznaczy się jeszcze płytka zatoka niżowa wraz z rozmywającym się chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarne morskie, na południowym wschodzie kraju cieplejsze.
Czytaj więcej
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższych dniach
27.03.2026 20:20

Komentarzy: 0
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogodę w Europie północno-zachodniej i południowo-wschodniej będą kształtowały niże: jeden z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, drugi z ośrodkami położonymi nad centralną Grecją oraz nad zachodnią Turcją. Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem Wyżu Azorskiego. Przeważający obszar Polski będzie pod wpływem klina tego wyżu, jedynie południowy wschód będzie na skraju niżu znad Grecji i zachodniej Turcji. W drugiej połowie dnia nad krańce północno-zachodnie kraju zacznie nasuwać się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym związana z niżem znad Morza Norweskiego. Północno-zachodnia połowa kraju będzie w chłodnej i suchej masie powietrza polarnego, a południowo-wschodnia w cieplejszej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.
Czytaj więcej
Warszawa: Protest „Solidarności” w obronie Agnieszki Harasimowicz z IMGW
25.03.2026 18:59

Komentarzy: 0
Dzisiaj w Warszawie odbył się kolejny protesty członków NSZZ „Solidarność” w obronie Agnieszki Harasimowicz z IMGW. W obronie działaczki związkowej pojawili się przedstawiciele „Solidarności” z wielu regionów Polski i branż.
Czytaj więcej
Pogoda w Wielkanoc może zaskoczyć. Najnowsza prognoza
23.03.2026 09:07

Komentarzy: 0
Obecnie nad Polską utrzymuje się pas wysokiego ciśnienia, rozciągający się od Atlantyku po Rosję, co zapewnia stabilne i umiarkowanie ciepłe warunki. Najbliższe tygodnie przyniosą zmienną pogodę, ale są już pierwsze prognozy na Wielkanoc.
Czytaj więcej